YENİ KÜTÜPHANE YAKINDA ÇANAKKALELİLERLE BULUŞACAK

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin yeni binasındaki projesi belli oldu. Eski Arkeoloji Müzesine taşınacak olan İl Halk Kütüphanesi binasının iç tasarımları modern bir şekilde tasarlandı. Kütüphane Müdürü Coşar, kütüphanenin Kasım ayına kalmadan taşınacağı müjdesini verdi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi, geçici olarak taşındığı Troya Caddesi’ndeki yerinden Eski Arkeoloji Müzesi binasına taşınacak. Bu sürecin kesinleşmesinin ardından çalışmalara başlayan kütüphane yetkilileri, müze binasını en iyi şekilde kütüphaneye çevirerek Çanakkalelilerin hizmetine sunmayı planladı. Kasım ayına varmadan bitmesi planlanan kütüphanenin, çok daha büyük ve kullanışlı olması gerektiğine özen gösterildiği bilgisi paylaşıldı.
 “HER TÜRLÜ İMKANA SAHİP KÜTÜPHANE PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI”
Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, “Müteahhidimiz işe başladı. Projemiz bu şekilde. Modern bir kütüphane kazandırılacak en yakın zamanda. 6.763 Metrekare alana sahip, Kitap severlerin ve okuyucularımızı özlemle bekledikleri Modern ve her türlü imkana sahip kütüphane projesi uygulanmaya başlandı. Burada kütüphane hizmetlerimizin tamamından Çanakkale halkımız yararlanacak. Her şey düşünülerek planlandı. En kısa zamanda Kasım ayına kalmadan taşınmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. Müdür Coşar, “Çanakkale Milletvekilimiz AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan'a Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu'na, Valimiz Orhan Tavlı ve Özel İdare Genel Sekreterimiz Abdullah Köklü Vali Yardımcımıza Çanakkale’mizi yaşanacak en güzel illerin üstüne çıkardıkları için okuyucularımız adına şükranlarımızı sunarız” diyerek teşekkürlerini iletti.

PAYLAŞ