Siyasi Parti ve Düşünce Ayrımı Gözetmeksizin Herkesi Fener Alayına Bekliyoruz!

Her yıl büyük bir coşkuyla tüm yurtta kutlanan 18 Mart Zaferi bu yıl daha bir coşkuyla kutlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve çok sayıda bakanın katılacağı anma törenlerinin ilk ayağı 18 Mart Stadyumunda başlayacak. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Avukat Gültekin Yıldız bu coşkulu törenlere siyasi parti ve düşünce ayrımı gözetmeksizin herkesin davetli olduğunun altını çizerek; “18 Mart Stadyumunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın ve Bakanlarımızın katılımları ile şeref vereceği törenlere, ardından da hiç bir siyasi söyleme ve siyasi şova izin verilmeyecek Valiliğimiz uhdesinde Çanakkale ruhuna uygun olarak, vatan için el ele, omuz omuza tüm halkımızın katılımıyla düzenlenecek olan Fener Alayına davet ediyoruz.” Fener alayı 18 Mart akşamı 19:30’da Cumhuriyet meydanından başlayacak.

Yıldız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Milletimizin birlik ve beraberlik uğruna tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destan olan  Çanakkale Deniz Zaferimizin 103'üncü yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve kahraman askerlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz.

253.000 kahraman Mehmet’imizin vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda ettiği, Ata topraklarımızı yedi düvele karşı savunduğu Çanakkale'miz; Anadolu insanının iman dolu yüreğindeki maya, milletimizin şehadet arzusunun adeta bir sembolü olmuştur.
Bundan 103 yıl önce kadim şehrimiz Çanakkale'de nasıl insanlık tarihinin gördüğü en büyük destanlardan biri omuz omuza hep birlikte yazılmışsa, bu şehirde Türk Milleti bugün de aynı duygularla yan yanadır birlik ve beraberlik içindedir.

Bizde bu anlamlı günde tüm hemşerilerimizi siyasi parti ve düşünce ayrımı gözetmeksizin önce 18 Mart Stadyumunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın ve Bakanlarımızın katılımları ile şeref vereceği törenlere, ardından da hiç bir siyasi söyleme ve siyasi şova izin verilmeyecek Valiliğimiz uhdesinde Çanakkale ruhuna uygun olarak, vatan için el ele, omuz omuza tüm halkımızın katılımıyla düzenlenecek olan Fener Alayına davet ediyoruz.”

PAYLAŞ