Şehrimizin Kudretli Milletvekili Kentimizi Bu Prangadan Kurtarınız!

28 Haziran 16 Eylül tarihlerinde 17 Burda AVM’de gerçekleşen Konut Günleri’nin ikinci etabında toplam 14 inşaat firması 185 konut sattı. Satılan konutlar karşılığında 46 Milyon 913 bin 992 TL hasılat kent ekonomisine kazandırılmış oldu. 2007 yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla ‘yabancıya konut satış yasağı’ uygulamasına tepki gösteren Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural; “Millete hizmeti şiar edinmiş Ak Parti’nin güçlü ve kudretli milletvekili ve grup başkan vekili Sn. Bülent Turan ve sevgili arkadaşımız Jülide İskenderoğlu lütfen iş dünyasının sesine kulak veriniz. Kentimizi prangalardan kurtarınız. Dünya şehri Çanakkale’yi sizin liderliğinizde beraber inşa edelim…” diye seslendi.

Göreceksiniz En Çok Kazanan Sizler Olacaksınız

Konut Günleri kapsamında düzenlenen Citroen marka araba çekilişinde konuşma yapan Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Vural; “Çanakkale Konut Günleri’nin ikinci etabının sonuna geldik. Birazdan hep birlikte, noter huzurunda Citroen araç çekilişimizi yapacağız ve talihlilerimizi kutlayacağız. Sevgili Başkanımız Sayın Hayrettin Çetinkaya tarafından, 2008 yılında kurulan Çanakkale Müteahhitler Birliği, sektörde kalite ve sağlamlığı hedefleyen, estetik değerlere uygun, yeşili ön planda tutan bir anlayışı benimsemiştir. Sektörün önde ve güçlü firmalarının yer aldığı birlik, 50’ye yakın üye sayısı ile sektörün gerçek temsilcisidir. Bizler, bu eşsiz coğrafyamızdan aldığımız mirasın bilincinde yeni bir ‘Troya’ yaratmak ve tarihte yerimizi almak ümidi ve heyecanıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Sizler, bu dönemin konjonktüründe karamsarlığa kapılmadan en iyi yatırımın konut olduğu bilincinden hareketle bizleri tercih ettiniz. Sizlere söz veriyorum ve iddia ediyorum ki, en çok kazanan sizler olacaksınız çok yakın dönemde yaptığınız yatırımın fiyatının 2-3 katına çıktığını göreceksiniz. Alıcı-satıcı şeklinde başlayan diyaloglarımız, kadim dostlar olarak devam edecektir.

Kentimizi Prangalardan Kurtarınız 

2007 yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla ‘yabancıya konut satış yasağı’ uygulamasına tepki gösteren Vural; “Maalesef ki, şehrimizde 2007 yılında alınan bir bakanlar kurulu kararı ile yabancıya konut satış yasağı kısıtlaması bulunmaktadır. Artık Google Maps ile anlık trafik yoğunluğunun dahi izlenebildiği dünyada bu demode kararın kaldırılması şehrimiz iş dünyasının öncelikli konusudur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın en son Londra tatlı dil forumunda İngiliz iş insanlarına seslenerek “dostlarımızın Türkiye’de konut sahibi olmalarını arzu ediyoruz. Bu dostluğumuzu pekiştirecektir.” Sözü halen hepimizin hafızalarındadır ve bizleri umutlandırmaktadır… Millete hizmeti şiar edinmiş Ak Parti’nin güçlü ve kudretli milletvekili ve grup başkan vekili Sn. Bülent Turan ve sevgili arkadaşımız Julide İskenderoğlu… Lütfen iş dünyasının sesine kulak veriniz. Kentimizi prangalardan kurtarınız. Dünya şehri Çanakkale’yi sizin liderliğinizde beraber inşa edelim.” dedi. 

Ekonomiye 46 Milyon 913 Bin 992 Lira Katkı

Konut Günleri boyunca 285 konut satışında elde edilen toplam miktarın 46 milyon 913 bin 992 lira olduğunu söyleyen Vural; “28 Haziran’da başlayan, 16 Eylül saat 18:00’a kadar olan süreçte katılımcı 14 firma toplam 185 adet konut satmışlardır. Bunun karşılığında 46 milyon 913 bin 992 lira hasılat elde edilmiş ve 856 adet kura numarası, bizi tercih eden dostlarımıza tebliğ edilmiştir. Bu süreç içerisinde bizleri tercih ettiğiniz için sizlere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bu rakam, Çanakkale ekonomisine birliğimiz üyesi sadece 14 firma tarafından kazandırılmıştır” dedi.  

PAYLAŞ