O CHP’lilerin HDP’ye Oy Verdiğini Ülgür Gökhan’ın Yardımcısı Doğruladı!

24 Haziran seçim sonuçlarına CHP ile HDP’nin gizli ittifakı damga vurdu. Cumhur İttifakı’nın Meclis’teki çoğunluğu almaması için CHP’den HDP’ya aktarılan ‘emanet oy’ projesi uygulandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 8 oy oranına ulaşan HDP, Meclis’teki oy oranında ise gizli ittifakın sonucu olarak yüzde 11’e ulaşarak Meclis’e girmiş oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘CHP’li her aileden HDP’ye 1 oy’ kampanyasıyla terörle arasına mesafe koymayan bu partinin seçim barajını geçmesine yardım etti. Tablo Çanakkale’de de değişmedi, Çanakkale’de 1 Kasım seçimlerinde HDP barajı geçtiği için pilav dağıtan CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kapalı grup toplantısında HDP barajı geçmeli talimatını alan CHP’li Gökhan yandaşları oylarını CHP yerine HDP barajı geçmesi yönünde kullandığı iddia edildi. Çanakkale’de Selahattin Demirtaş’ın 6045 oy almasına rağmen HDP 14009 oy aldı. Aradaki 7964 oy CHP’den, HDP’e barajı geçmesi için kaydı. CHP’li Gökhan’ın yandaşlarının oylarını HDP’ye verdiği iddiası ise Ülgür Gökhan’ın yardımcı Rebiye Ünüvar tarafından doğrulandı. Ünüvar sosyal medya hesabı üzerinden benim gördüklerim başlığıyla 24 Haziran seçimlerine dair yaptığı analizizn 5. Maddesinde aynen şu ifadeleri kullanıyor; “CHP yine tarihinin ona verdiği görevle İyi Parti’nim parlamentoya girmesini, HDP’min baraj altı kalmasını engelliyor.”

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yardımcı Rebiye Ünüvar “Benim GÖRDÜKLERİM” başlıklı analizde şunları söylüyor;

1. AKP Meclis çoğunluğunu kaybetti. 

2. Aradaki fark 10 milyon saptaması yanlış. Tayyip Erdoğan + MHP = % 52. % 2 oyun çalınmadığından, hile yapılmadığından emin değiliz. 

3. Eğer % 2 yer değiştirse ne olur? Meclis’te çoğunluğu kaybetmiş AKP ile CB seçimi 2. tura kalır.

4. Adil ve eşit olmayan seçim, baskı ve zulme rağmen kıl payı alınmış ve AKP’nin mühürsüz seçimi ile herkesin kanaat getirdiği oy hırsızlığını bu sefer MHP ile halledilmiş bir çakma zafer görünüyor. 

5. CHP yine tarihinin ona verdiği görevle İyi Parti’nim parlamentoya girmesini, HDP’min baraj altı kalmasını engelliyor. 


6). Koltuk değnekliği yer değiştirdi, Bahçeli ne derse o olacak. Dolayısıyla bu seçimin kaybedeni AKP, kazananı MHP gibi görünse de demokrasi adına kazananı CHP’dir. CHP seçmeninin bu demokrasi sınavındaki başarısını hep birlikte göreceğiz. Bu ülkenin her daim sağ duyusu olan CHP’li olmaktan gurur duyuyorum.

PAYLAŞ