Mutan Çanakkale Belediye Başkan Adaylığını Bugünden Açıkladı!

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, belediye binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, hedeflerini büyüteceğini açıklayarak, Çanakkale belediye başkanlığına, “Olabilir, hak etmiyor muyum, yetersiz miyim, beceremez miyim? Bence beceririm, hak ediyorum da. Olur mu olur? Alır mıyım maçı alırım.” sözleriyle aday olduğunu bugünden açıkladı.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. a2019 yerel seçimlerinin erkene alınması konusunda görüşleri istenen Mutan’dan ayrıca gazeteci Kerem İriç tarafından yöneltilen Kepez Belediye Başkanlığı için yeniden aday olup olmayacağı sorusu ise toplantısının adeta gündemini belirledi. 
Başkan Mutan,  “Ben hedeflerimi revize ettim. Şuanda paylaşmayı çok doğru bulmamakla birlikte vites büyüteceğim” dediği sırada, bir basın mensubunun Çanakkale Belediye başkanlığı adaylığı gibi mi? diyerek araya girmesi üzerine Mutan, “Olabilir, hak etmiyor muyum, yetersiz miyim, beceremez miyim? Bence beceririm, hak ediyorum da. Olur mu olur? Alır mıyım maçı alırım. Onu da söyleyeyim açık açık. Ben net bir adamım, açık açık konuşuyorum. Şimdi Allah ömür verir veya vermez ama rahmetli Demirel’inde dediği gibi ‘Türk siyaseti 24 saatte çok şeylere gebe’. Böyle bir şey bekliyor muyduk, beklemiyorduk. Pat diye çıktı önümüze geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde siz kargaşa, ben de siyasetin kendi dinamikleri üzerinden Türk siyasetinin bir eğer sorunuysa sorunu gibi algıladığımız bir süreç yaşıyoruz. Nereye evrilir, izleyeceğiz. İyiye güzele doğru gidecektir. Çünkü, yaşamın kendi dinamiğinde, termodinamik kanunların da hep iyiye doğru götürür her şeyi. O yüzden o noktayı da olumlu değerlendiriyorum aslında bu süreçte. Birilerinin uykusu kaçacak belki ama vites büyüteceğim” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ