Milli Formayı Giydi, Çanakkale nin Gururu Oldu

Çanakkale ye atletizm yarışlarında büyük başarılar kazandıran ve bugüne kadar çok önemli dereceler elde eden Avukat Ali Aşkın ın oğlu, Aşkın Sadi Aşkın, milli formayla yarıştığı U18 Balkan Şampiyonasında Türkiye’yi 100 metre yarışlarında temsil ederek üçüncülük kazandı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Geçtiğimiz hafta İstanbul da Atatürk Olimpiyat Stadı Annex Pisti nde gerçekleşen 15. Balkan U18 (Yıldızlar) Atletizm Şampiyonasında Ay-yıldızlı takım çok önemli bir başarıya imza attık. 55 kişilik kadroyla mücadele veren Türk takımı, 2002 den bu yana yapılan şampiyonada hem madalya sayısı bakımından hem de sıralamadaki rekorlarını yeniledi. Milli Takım, 9 altın, 8 gümüş, 9 bronz madalya olmak üzere toplam 26 madalya kazandı.

Çanakkale’yi bir yıldır farklı müsabakalarda temsil eden Aşkın Sadi Aşkın milli formayla yarışarak üçüncü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

17-18 Haziran tarihlerinde Ankara’da U18 Yıldızlar Şampiyonasına katılacak olan Aşkın Sadi aşkın, burada barajı geçerse Kenya’da yapılacak olan katılacak.

PAYLAŞ