Konut Fiyatlarında Hangi Düşüşten Bahsediyorsunuz?

Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Plastfom Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Vural inşaat sektöründeki fiyatlardaki dalgalanmaların sebebinin dövizdeki artış olduğunu söyledi. Dövizdeki artışın kademeli olarak fiyatlara yansıdığının altını çizen Vural, “Siz konut fiyatları da hangi düşüşten bahsediyorsunuz. Projeksiyonum Ocak 2019 tüm konut fiyatları %85 oranında zamlı olacak. Söylemedi demeyin. Pişman olmayın.” Uyarısında bulundu.

Vural yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Fiyatlar neden böyle ! ve Nereye Gidiyor ?
Sevgili dostlar, ülkedeki ekonomik dalgalanmalar ve dövizin yükselişi ile tüm üretim girdilerinde ciddi artışlara sebep olmakta. Bu artışlar kademeli olarak fiyatlara yansımakta ve döviz bazında artışla tekrardan hammade fiyatlarını etkilemektedir. 
Ocak 2017 
İnşaat Demiri 1300 tl/kg - Beton C-30 140 TL/Ton
Haziran 2018
İnşaat Demiri 3000 tl/kg - Beton C-30 200 TL/Ton

Değişim oranı - İnşat demirinde %230 Beton C-30 %45 artış olmakla birlikte Diğer İnşaat girdilerinde %70 oranında artış olmuştur. 

Siz konut fiyatları da hangi düşüşten bahsediyorsunuz. Projeksiyonum Ocak 2019 tüm konut fiyatları %85 oranında zamlı olacak. Söylemedi demeyin.Pişman olmayın.

Plastform Mimarlık olarak güçlü sermaye yapımızla satış fiyatlarımızı inşaatlarımızın gerçek değerinin altında ulaşılabilir fiyatlarda tutmaya çalışıyoruz. Bu ekonomik dalgalanmadan Plastform ile kazançlı çıkın.

 

PAYLAŞ