Kepezlilerin Paralarını 65 Bin Liralık Partide Harcıyor!

Kepez’in CHP’li Belediye Başkanı Birol Arslan son dönemde belediye bütçesinden yaptığı savruk harcamalarla gündemden düşmüyor. Belediye bütçesinden 165 bin lira harcayarak deve dövüşleri düzenleyen Arslan’ın son harcaması ise 65 bin liralık Yılbaşı Partisi oldu.

Hemen her fırsatta belediye kaynaklarını israf etmeden ve tüm Kepezliler için harcadığını iddia eden CHP’li Belediye Başkanı Birol bu yıl ilk defa İstanbul’dan bir organizasyon firmasıyla anlaşarak daha önce adı duyulmamış Cümbüş Cemaat, Grup Lemur adlı grubunun yılbaşı gecesi konser vermesi için el sıkıştı. Bütçe sıkıntısı yaşadığı için daha çok dar gelirli ailelerin çocuklarını gönderdiği belediyeye ait iki kreşin ücretlerine yüzde yüz zaman yapan Arslan’ın deve dövüşlerine 165 bin lira harcamasının hemen ardından yılbaşı partisi için 65 bin lira harcaması samimiyetsizlik olarak yorumlandı. 

Daha önce yılbaşı programları için yerel sanatçıların tercih edildiği Kepez Belediyesinde 20 bin lira gibi butik bütçelerle yapılan organizasyonların İstanbul’dan firmalar getirilerek 65 bin lira gibi fahiş rakamlar harcanarak yapılması “Bu paranın kaynağı nereden geliyor, bankalardan aldığı borç aldığı paraları mı harcıyor?” sorusunu akıllara getirdi. 

PAYLAŞ