İYİ Parti Balkonundaki O Manzaraya Tepki Yağıyor!

24 Haziran seçimlerinde Demirtaş ve HDP'ye karşı olumlu tutumu ile tepki gören Milliyetçilik konusunda her daim sınıfta kalmış olan İP'te bir kez daha rezalet bir olaya imza atıldı. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı balkonunda bir partilinin Türk bayrağını ayaklarının altına alması görenleri çılgına çevirdi. Olaya sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, sosyal medya hesabından o manzaraya ilişkin, “Bayrağın yere düşmemesi için 253.000 şehit verdiğimiz bu aziz topraklarda, şanlı bayrağımıza yapılan bu saygısızlığı kınıyorum” sözlerini paylaştı.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakanı Pınar da o fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak şu yorumu yaptı;  “İyi partiye oy veren 62 bin bilmem kaç kişi nasıl böyle iyi mi, yazıklar olsun size. Bayrak ve vatan dendiğinde akla gelen Çanakkale artık şanlı bayrağı ayaklarının altına alan bir İyi Parti teşkilatı ile anılacak. Elbette suçta kişisellik vardır, ancak o zibidiyi o teşkilat binasına sokan bu davranışına göz yuman dahası, eşeği suya gönderip gelmesini beklemeden odunu sırtında kırmayanlar sizde bu soysuzun suç ortağı değil misiniz? Yok ama sahi unuttuk siz vatansever biz haindik değil mi?”
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;  “Adını tarihe altın harflerle yazan Çanakkale’miz de rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağının İYİ Parti İl Başkanlığı balkonunda bir partilinin ayaklarının altında olduğuna maalesef şahit olduk. Bu kabul edilemez durum kentimizde de büyük tepkiye yol açmıştır. İYİ Parti saflarında siyaset yapan ve bu yolda giden ayrıca milliyetçiliği iyi bildiğini düşündüğümüz vatandaşlarımızın da yaşanan bu vahim olaya tepkisiz kalmayacakları düşüncesindeyim. Yaşanan olay ile ilgili öncelikle o şahsı esefle kınıyor, İYİ Parti İl Başkanı Avukat Eşref Bener Varol’un konu ile ilgili gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyor ve konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum.”       

Rıdvan Uz Kınayamadı!

24 Haziran seçimlerinde İyi Partiden Milletvekili adayı gösterilen Rıdvan Uz ise yaşanan bu rezalti kınamak yerine adeta hedef şaşırtarak bunun bir tezgah olduğunu iddia etti.!

PAYLAŞ