İstifası Beklenen Başkanda Açıklama; “Görüşmelerimiz Devam Ediyor!”

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk haftalık olağan İl Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Merkezde ve ilçelerde alınan başarısız sonuçlar sonuçlardan sonra istifa etmesi beklenen İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Teşkilatlarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tüm verileri toplayınca, bir değerlendirme yapacağız” açıklamasında bulundu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Çanakkale Merkez’de kazanan CHP’li Başkan Ülgür Gökhan olurken, Ayvacık, Küçükkuyu,  Bayramiç, Bozcaada, Çan, Kepez, Gelibolu, Evreşe, Kavakköy, Çardak, Umurbey belde ve belediyelerinde ipi göğüsleyen Cumhuriyet Halk Partisi oldu.  Ezine, Yenice, Lâpseki, Biga, Terzialan, Gümüşçay, Geyikli, Karabiga, Kalkım belde ve belediyelerinde ise kazanan AK Parti oldu. Eceabat ve Gökçeada’da ise ipi İYİ Parti göğüsledi.
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından, ilk haftalık olağan İl Yönetim Kurulu Toplantısını, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.  Önümüzdeki günlerde basın açıklaması yapması beklenen İl Başkanı Avukat Gültekin Yıldız İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek değerlendirme yaptı.
Başkan Yıldız seçim sonrasındaki süreçte teşkilatlar ile görüşmelere başladığını dile getirerek,   “Teşkilatlarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tüm verileri toplayınca, bir değerlendirme yapacağız” dedi.

PAYLAŞ