İntiharı meslek haline getirmiş Tam 83 kez!

Çanakkale’de geçtiğimiz gün Saat Kulesi Meydanı’nda bulunan bir apartmanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan İbrahim Akın isimli şahsın farklı illerde tam 82 kez intihar teşebbüsünde bulunarak vatandaşı dolandırdığı ortaya çıktı.

İbrahim Akın, Çanakkale’de 83. kez aynı şekilde vatandaşı dolandırmak isterken yakayı ele verdi.

Çarşamba günü Saat Kulesi Meydanı’nda bulunan bir apartmanın çatısına çıkarak intihar edeceğini iddia eden İbrahim Akın isimli şahsın, benzer şekilde farklı illerde tam 82 kez vatandaşı dolandırdığı öğrenildi.  Karabük’ten Çanakkale’ye gelerek simit sattığı öğrenilen İbrahim Akın’ın, aynı yöntemi kullanıp intihar girişiminde bulunarak vatandaşları dolandırdığı ifade edildi. İntihar girişimiyle çıktığı binanın çatısından yaklaşık 2 saatlik müzakere sonrası indirilen Akın ile ilgili gerçek Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinde ortaya çıktı. Akın’ın simit satma bahanesiyle geldiği illerde işlek caddeleri bularak burada intihar teşebbüsünde bulunduğu ve her olayda ortalama 1000 ile 1500 TL talep edildiği tespit edildi. İbrahim Akın’ın dün Çanakkale’de gerçekleştirdiği intihar girişiminin 83’ncü olay olarak işleme konulduğu belirlendi.

Çarşamba günü saat 14.00 sıralarında Saat Kulesi Meydanı’nda bulunan bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan İbrahim Akın, yaklaşık 2 saat boyunca ikna edilemedi. 27 yaşında ki İbrahim A., aşağıya atlamak istedi. İntihara kalkışan simitçi müzakereci polislerden çay, yağ şeker ve Karabük için otobüs bileti gibi ilginç isteklerde bulundu. Zaman zaman aşağıya sarkınan ancak çevredeki vatandaşları ikna etmesi üzerine tekrar çıktığı binanın üzerinde beklemeye başlayan şahıs daha sonra soyunmaya başladı. Olay yerine polis, itfaiye ve 112 Acil servis ekipleri sevk edildi. Trafiğe kapatılan caddede, şahsın çıktığı apartmanın altına şişme yatak açıldı. Bu sırada intihar girişiminde bulunan şahıs eline taş alarak aşağıya atmak istedi.

Borcu olduğunu iddia eden İbrahim A.'nın aşağı inmek için ilginç isteklerde bulundu. Esnaflar kendi aralarında 1.500 TL topladı ve Karabük'e otobüs bileti aldı. Ayrıca erzak poşetleri de getirildi. Öte yandan, İbrahim Akın'ın daha önce İstanbul başta olmak üzere farklı illerde de aynı şekilde intihar etme girişiminde bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Adeta meslek haline getirdiği intihar girişimlerinin 83. defasında yakayı ele veren Akın, Emniyetteki sorgusunun ardından dolandırıcılık suçuyla Savcılığa sevk edildi.

Öte yandan, İbrahim Akın ile birlikte olduğu tespit edilen V. A. ile R. G. isimli şahısların da birlikte hareket ettikleri, kalabalığın arasına karışarak vatandaşı galeyana getirdiği, bu sebeple daha fazla para ve yardım topladığı tespit edildi.

 

PAYLAŞ