İki Vekil Garanti Daha Fazlasını Çıkarmak İçin Çalışacağız

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından konuştu. Yıldız, Biz AK Parti olarak iki milletvekili hedefini çoktan geçtik. Çanakkale’de sürpriz beklemiyoruz. Çanakkale’de AK Parti birinci parti. Kasım seçimlerinde partimiz birinciydi. Bu seçimde de birinci olacağımızdan zerre şüphemiz yok. Biz acaba nasıl vekil sayısını arttırırız, derdimiz samimiyetle söylüyorum sadece bu. Çanakkale’yi büyük sürprizler bekliyor seçimlerde. Çok iddialıyız, bu seçimlerde. Devamlı olarak sahadayız ve insanların tepkileri çok olumlu. İnşallah hem Cumhurbaşkanımız açısından hem de milletvekillerimiz açısından Çanakkale’de tarih yazacağız. Bunun verileri de var. Siyasi bir söylem olarak konuşmuyorum. 

Çanakkale’de AK Parti Milletvekili adayları belirlendi. 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi belirlenen isimler kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’de ilk sıra Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın olurken, ikinci sırada Çanakkale İl Kadın Kolları Eski Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomiden Sorumlu MKYK Üyesi Jülide İskenderoğlu yer aldı. Üçüncü sırada 25 yaşındaki genç isim Furkan Sezer yer alırken, dördüncü sırada ise Fırat Akgün yer buldu.

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, gazetemize özel açıklamalar yaptı. Hedefi oldukça büyük tutan Yıldız, Türkiye'de artık ismi bilinen Bülent Turan faktörünü üzerinde durdu. Yıldız şu açıklamaları yaptı;

“Milletvekili adaylarımız açıklandı, hepsi birbirinden değerli dört isim belirlendi. İnşallah adaylarımızla ve teşkilatlarımızla birlikte Çanakkale'de tarih yazacağız. Teşkilatımız kenetlendi, seçime hazır. Hedefimiz ANAP gibi Doğruyol gibi yeniden Çanakkale'de 4'te 4 yapmak. Çanakkale’de kendimizi iyi anlatıp vatandaşımızdan dört milletvekili alabilmek istiyoruz. İYİ Parti faktörünü de göz önünde bulundurursak, CHP’nin oy oranını ne kadar etkileyeceği göreceğiz. Bizim gönlümüzden geçen 4 milletvekilinin hepsini alabilmek.

Çanakkale merkez sağ bir şehir. Çanakkale’de Demokrat Parti, Adalet Partisi altıda altı, sekizde sekiz yaptı. CHP 1961’e kadar bir tane milletvekili çıkaramadı. Çanakkale’den ilk CHP vekili 1961’de çıktı. Yakın tarihe kadar iki milletvekilini dahi görmedi CHP. CHP için iki milletvekili lüks zaten. Çanakkale’de CHP normalde çok daha aşağılardaydı oy oranı olarak. Daha sonraki süreçte gelişen bir olay bu. Baktığımız zaman Çanakkale taban itibariyle; ANAP, Doğruyol, Adalet Partisi, Demokrat Parti gibi merkez sağda bulunan partilerin kalesi olmuştur. AK Parti’nin oy alabileceği bir taban var Çanakkale’de.

 ÇANAKKALE’Yİ BÜYÜK SÜRPRİZLER BEKLİYOR

Biz AK Parti olarak iki milletvekili hedefini çoktan geçtik. Çanakkale’de sürpriz beklemiyoruz. Çanakkale’de AK Parti birinci parti. Kasım seçimlerinde partimiz birinciydi. Bu seçimde de birinci olacağımızdan zerre şüphemiz yok. Biz acaba nasıl vekil sayısını arttırırız, derdimiz samimiyetle söylüyorum sadece bu. Çanakkale’yi büyük sürprizler bekliyor seçimlerde. Çok iddialıyız, bu seçimlerde. Devamlı olarak sahadayız ve insanların tepkileri çok olumlu. İnşallah hem Cumhurbaşkanımız açısından, hem de milletvekillerimiz açısından Çanakkale’de tarih yazacağız. Bunun verileri de var. Siyasi bir söylem olarak konuşmuyorum. 

 EN BÜYÜK KOZUMUZ TURAN

 Birinci sıra adayımız Sayın Bülent Turan’ı zaten anlatmaya gerek yok. Çanakkale'mizin gururu, tabiri caizse atom karıncamız Çanakkale milletvekilimiz, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan. Jülide Hanım merkezin adayı, Bülent Turan ise bütün Çanakkale’nin ve Türkiye’nin adayı. Çünkü her gün Çanakkale’ye bir yatırım ve yenilik kazandırıyor. Çanakkale ile devamlı haşır neşir. Bize ciddi yatırımlar gönderiyor. Bütün Çanakkale’de en büyük kozumuz Bülent Turan olacak, hizmet denince akla o geliyor. Bülent Turan geldikten sonra Türkiye’de en çok yatırım alan birinci il olduk. Sayın Bülent Turan ile birlikte Çanakkale'miz devasa yatırımların merkezi haline geldi. Türkiye'de kişi başı en Her ilçemizde bir izi,  mutlaka bir emeği var. Bu dönemde de çalışmaları inşallah hız kesmeden devam edecek.

İSKENDEROĞLU İKİNCİ SIRADA

Adaylarımızın her biri bir birinden kıymetli ancak özellikle Jülide Hanımın bayanlar üzerinde etkisi var. Hem teşkilatlarda hem de Çanakkale’de taraflı tarafsız sempati kazanmış bir siyasetçi. Çanakkale’de seçilebilecek yerden aday gösterilen tek kadın aday. Kadınların Çanakkale’de Jülide Hanım’a teveccüh göstereceğini düşünüyorum. Mesela geçtiğimiz akşam Bayramiç’te olumlu tepkiler aldık. Gittiğimiz her yerde olumlu tepkiler alıyoruz. Jülide İskenderoğlu. Çanakkale'mizin Jülide ablası. Önceki dönem kadın kolları başkanımız. Teşkilatımızın tüm kademelerinde çalıştı. Yaklaşık 3 yıldır da Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomiden sorumlu MKYK üyeliği görevini yürütüyor. Herkes kendisini çalışkanlığı ve güler yüzü ile tanıyor. Teşkilatlarımızda çok emeği var.  İnşallah aynı emeği bundan sonra milletvekili olarak verecek.

ÜÇÜNCÜ SIRADA GENÇ BİR İSİM VAR  

Öte yandan üçüncü ve dördüncü sıra adaylarımız da önemli isimler. Biz AK Parti olarak genç adaylara ve kadın adaylara çok önem veriyoruz. Üçüncü sıraya 25 yaşında genç bir kardeşimizi koyduk. Üçüncü sıra adayımız Furkan Sezer. Önceki dönem Biga Gençlik Kolları Başkanımız. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun, Tarım ve Hayvancılık ile uğraşıyor, tarım sektörünü çok iyi biliyor. Kendisi genç ve dinamik bir kardeşimiz.

DÖRDÜNCÜ SIRA EZİNE’NİN

Dördüncü sıra adayımız Fırat Akgün. Kendisi önceki dönem Ezine İlçe Başkanımız ve Jeoloji Mühendisi. O da genç ama tecrübeli bir siyasetçi. Ezine Belediyesi’nin CHP’den partimize geçtiğinde Ezine İlçe Başkanımızdı kendisi.

Dört adayımızda teşkilatlarımızın içinden, emeği olan, AK Parti misyonunu özümsemiş, Çanakkale sevdalısı, Türkiye Sevdalısı isimler. Genç ve Kadın dengesine dikkat ettik. Çanakkale'de Siyasi Partilerde seçilebilecek yerden aday gösterilen tek kadın aday Jülide İskenderoğlu. Bölge dengesine dikkat ettik. Merkez'den Jülide İskenderoğlu' nu, Biga'dan Furkan Sezer'i, Ezine'den Fırat Akgün'ü aday olarak gösterdik. Bülent Turan zaten Türkiye'nin değeri, bütün Çanakkale'nin adayı.

Şunu da biliyoruz ki Çanakkale artık HDP tandanslı siyaset istemiyor. Pilav dağıtan başkan, PYD komşumuz olsun diyen milletvekili istemiyor, Yerli ve milli bir duruş sergileyen başkan ve vekiller istiyor. Şükür Allaha biz Ak Parti olarak bu zamana kadar hep yerli ve milli bir duruş sergiledik, sergilemeye de devam edeceğiz. Cumhur İttifakı olarak genel başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçtireceğiz. 24 Haziran seçimi ile hem genel başkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı yapacağız hem de güçlü ve yürütme ile uyumlu çalışan bir meclis ile daha güçlü bir Türkiye olacağız. Böylece Çanakkale şahlanacak Türkiye şahlanacak.”

PAYLAŞ