Hızla Büyüyen Çanakkale’yi Geliştirecek Projeleri Hayata Geçirmeliyiz

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 15 Nisan tarihinde yapılacak. 20 yıla aşkın süredir inşaat sektöründe hizmet veren Karpaş Karacanlar İnşaatın Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kutluay inşaat sektörünü temsilen meclise girmek istediğini açıkladı. Sektörüm adına, meslektaşlarım adına, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası meclisinde yer alıp şehrimizin yarınları için marka şehir Çanakkale’yi daha da ileriye taşımak için elimi taşın altına koymak istiyorum diyen Şakir Kutluay, Hızla büyüyen Çanakkale’yi, geliştirecek projeleri hayata geçirmenin önemine vurgu yaparak, Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası, üzellikle son zamanlarda çok güzel işler yaptı, bundan sonrasında çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Bir sivil toplum kuruluşunda herşeyi sadece o kuruluşun başkanı veya yönetiminden beklemek doğru olmaz. Aksine başkanından tutun meslek komitesi yedek üyesine kadar herkesin katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Ayda bir meclis toplantılarına katılıp tek kelime etmeden imza atan bir meclis üyesi olmaktan öte sektörün sorunlarını çözümleriyle birlikte dile getiren, sahadaki izlenimlerini mecliste paylaşan iyi takdir eden ve daha iyisini nasıl yaparız diye kafa yoran bir meclis üyesi olarak hizmet etmek istiyorum. Böyle olursa, işte o zaman Çanakkale ye ve oda üyelerine çok daha fazla katkı sunmuş olacağız.” İfadelerini kullandı.

Hızla Büyüyen Çanakkale’yi, Geliştirecek Projeleri Hayata Geçirmeliyiz

20 yıla aşkın süredir bu sektörde hizmet veriyorum tabiri caizse çekirden yetiştim. Çanakkale’de binlerce insanımızı ev sahibi yaptık.  Her geçen gün kedimizi geliştirdik, bu gelişimi ürettiğimiz projelere de yansıttık. Son dönemde marka şehir Çanakkalemize değer katan Şehr-i Manzara, Park O’live gibi projeleri hayata geçirdik. Bugüne kadar bir çok sivil toplum kuruluşunda yer aldım ve hep aynı şeyi söyledim. Çanakkale hızla büyüyor büyüyen Çanakkale’yi aynı hızda geliştirecek projeleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Çanakkale son yıllarda çok önemli bir fırsatı yakalamıştır. Devletimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirerek Çanakkale’yi aslında ne denli önemsediğini Gelibolu Tarihi Alanların ihyası, yeni hastaneler, Ezine Gıda OSB, 100 yıllık rüyamız olan köprünün temelinin atılması gibi devasa projelerle göstermiştir. Çanakkale bu denli önemsenirken burada sivil toplum kuruşlarına çok önemli görevler düşüyor bizler büyüyen Çanakkale’yi geliştirecek projeleri, vizyonu ortaya koymamız gerekiyor. Şüphesiz Ticaret ve Sanayi Odasının buradaki misyonu ise en önemli unsuru oluşturuyor. Sektörüm adına, meslektaşlarım adına, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası meclisinde yer alıp şehrimizin yarınları için marka şehir Çanakkale’yi daha da ileriye taşımak için elimi taşın altına koymak istiyorum. 

Ayda Bir Meclis Toplantılarına Katılıp, Tek Kelime Etmeden İmza Atan Bir Meclis Üyesi Olmayacağım!

Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası, üzellikle son zamanlarda çok güzel işler yaptı, bundan sonrasında çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Bir sivil toplum kuruluşunda herşeyi sadece o kuruluşun başkanı veya yönetiminden beklemek doğru olmaz. Aksine başkanından tutun meslek komitesi yedek üyesine kadar herkesin katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Ayda bir meclis toplantılarına katılıp tek kelime etmeden imza atan bir meclis üyesi olmaktan öte sektörün sorunlarını çözümleriyle birlikte dile getiren, sahadaki izlenimlerini mecliste paylaşan iyi takdir eden ve daha iyisini nasıl yaparız diye kafa yoran bir meclis üyesi olarak hizmet etmek istiyorum. Böyle olursa, işte o zaman Çanakkale ye ve oda üyelerine çok daha fazla katkı sunmuş olacağız. 

Ekonominin Can Damarı İnşaat Sektörüdür

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörü, başta boya, seramik, mobilya gibi sektörler olmak üzere 200 civarında sektörü hareketlendirme özelliğine sahip doping etkisi yapıyor. İnşaattaki büyümeye paralel olarak birçok sektör gelişip büyüme trendine girmiş durumda. İnşaat sektörünün gücüne  inanıyorum ve ülkenin geleceğinin sağlıklı ve güvenilir yaşam alanlarında büyüyen bireylerden, mutlu ve huzurlu ortamlarda soluk alan insanlardan geçtiğine inanıyorum. Dolayısıyla bu sektördeki her bir üye çok özeldir. Fırsat verilmesi durumunda sektörümün, üyelerimin sesi olmak, sorunlarını çözümleriyle birlikte dile getirmek arkadaşlarımın bana vereceği en onurlu görevdir. 

İnşaat Sektörünün Sorunları Var 

İnşaat sektörünün sorunları var, bireysel olarak bu sorunları gidermek yada minimuma indirmenin imkanı yoktur. Ancak, bu sorunları Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında dile getirip takip ettiğimizde minimize edileceğine inanıyorum. Birlikte hareket etmenin gücüne, sinerjiye ve ortak akla inanıyorum. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası çok güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Ancak sadece odada olmak yetmez, çalışarak, projeler üreterek  daha fazla katkı sunarak, çok daha güzel işler yapabiliriz. 20 yıla aşkın bir süredir sürekli bu camianın içindeyim inşaat işinde çıraklıkta yaptım, ustalıkta, patronlukta çekirdekten yetiştim bu sektörde elini sıkmadığım, selam vermediğim kimse yoktur. Kişisel hırslarla değil, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının 7 bine yakın üyesinin beklentilerine cevap vermeye katkı sağlamak için odada olmak istiyorum. 

PAYLAŞ