Hale Gökhan’dan O Sözlere Tepki, Çok yazık…

Çanakkaleli mimar İsmail Erten Ayhan Gider ve Ülgür Gökhan’ın ÇASİAD’ın düzenlediği programda Gökhan’ın performansını sosyal medya hesabı üzerinden “GÜLDÜR GÜLDÜR, yorgun, afallamış, kızgın... tam bir mülkiyeli tarzı..” sözleriyle eleştirdi. Erten’in bu sözlerine ise yorumlarlar gecikmedi. En dikkat çeken yorum ise Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan’dan geldi. Hale Gökhan, Erten’in paylaşımını; “Çok yazık hiç sık üslup değil” sözleriyle eleştirdi.

Erten’in paylaşımına yapılan yorumlar ise şöyle;

Ülkü Altınoluk:Doğal, yakın çevresine bakmak lazım!

Örnek: Başkan aradı görüşelim diye, memnuniyetle dedim. Aradım, 'ne zaman uygunsa' diye, birkaç aydır ne arayan var ne soran. Başkan bir daha aradı, 'olur' dedim. Ay geçti..

Saba Altınsay: Mülkiyeli tarzı dediğiniz tarz, “yorgun, afallamış, kızgın” değildir. Ülkesinin sorumluluğunu taşıyan, öğrenen, araştıran, namuslu, fedakar insanların sahip oldukları tarzdır. Orada hocalar “bilmiyorum” demeyi kusur saymaz, tersine her şeyi bilmenin mümkün olmayacağını ama öğrenmenin sonsuz olduğunu anlatmak için özellikle söylerler. Mülkiye hem hocalarıyla hem öğrencileriyle bu ülkenin bir adım daha ileriye gitmesi için çok bedel ödemiş, bunu da hiç tereddüt etmeden yapmıştır. Kim ki mülkiyetidir, gurur duyulmasıdır. Her dönem iktidarların be onların yardakçılarının hırçın eli mülkiyeyi bilhassa hedef almış ama hep geri çekilmek zorunda kalmıştır. Mülkiye kurumu bu ülkenin gurur duyulacak bilim ve adap yuvasıdır. Mülkiyeliler de bu adabı bilir.

PAYLAŞ