Eski Güreşçi İstedi Başkan Tam Destek Verdi

Güreş alanında Türkiye’nin yıllardır elde ettiği başarılara bu sene Avrupa Şampiyonluğu ile Çanakkaleli Feyzullah Aktürk’te destek oldu. Avrupa Şampiyonu olan Çanlı Aktürk, kentte yeni bir güreş takımının kurulmasına vesile oldu. MHP’li Belediye Meclis Üyesi Evren Yalçın, Çanakkale Belediyespor bünyesinde güreş takımı kurulabilir mi sorusuna, Başkan Gökhan, “Benden size tam destek” dedi.

Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Gerçekleşen Belediye Meclis toplantısında söz alan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Evren Yalçın, Çanakkale Belediyespor bünyesinde bir güreş takımı kurulup kurulamayacağını sordu. Başkan Gökhan, “Belediyespor Başkanı ile görüşün, benden size destek” dedi.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Evren Yalçın, “8 Haziran tarihinde Avrupa Gençler Serbet Stil Güreş Şampiyonasında 97 kiloda Feyzullah Aktürk Avrupa Şampiyonu oldu. Bu arkadaşımızın Çanakkaleli olması bize ayrıca bir gurur yaşattı. Aktürk inşallah dünya şampiyonu da olacaktır. Ben eski güreşçiyim bu arada. Yakından takip ettiğim bir dal. Antrenörlerini de tebrik ediyorum.

İnşallah Çanakkale Belediyespor’un, Belediyespor bünyesinde bir güreş takımı oluşturabileceğini düşünüyorum. Bunu sözlü olarak öneriyorum. Bu arkadaşımız çok kısa zamanda dünya şampiyonu olacaktır. Ben Belediyespor’un bu anlamda bir atılım yaparak adını duyurabileceğini düşünüyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuyla ilgili, “Güreş konusunda buyurun Belediye Meclis üyesisiniz, gidiniz Belediyespor Başkanı ile görüşünüz, benden size destek” vurgusunda bulundu.

 

PAYLAŞ