Cumhur İttifakıyla Gönlümüzden Geçen 4-0 Yapmak

Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklamasından sonra bir araya geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, teşkilatları ile birlikte bir araya gelerek gövde gösterisi yaptı. 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli Beştepe'de görüştü. Görüşme yarım saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile gerçekleşen 'erken seçim' zirvesi sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumu sayesinde sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları devam etmektedir" sözleriyle yeni sisteme bir an önce geçilmesi gerektiği mesajını verdi. Erdoğan, Suriye ve Irak'taki gelişmelere de değinerek belirsizliklerin giderilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, seçimin 24 Haziran 2018'de yapılacağını duyurdu.

Bu açıklama sonrası siyasi kulisler hareketlenirken, Cumhur İttifakı yapan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanları bir araya geldi. Kordonda yürüyen il başkanlarına teşkilat üyeleri de eşlik etti.

YERLİ VE MİLLİ ADAY

Yürüyüş sırasında açıklamada bulunan Pınar ve Yıldız, yaptıkları açıklamalarda adaylarının yerli ve milli olacağına dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, Çanakkale'de beklenenin üzerinde bir sonuç almayı umut ettiklerini söyledi. Pınar teşkilatlarının seçime hazır olduğunu belirterek: "Büyük Türk Milletine hayırlı olsun diyoruz öncelikle zaten dünde ifade ettik sosyal medyada, teşkilatlarımız hazırdı. Beklenen bir gelişme oldu. Bizim için sürpriz olmadı. İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte Çanakkale'de beklenenin de üzerinde bir sonuç almayı umut ediyoruz. Bu anlamda elimizden geleni de yapacağız. Gönlümüzden geçen Çanakkale'nin milletvekili sayısının 4 milletvekilinin Cumhur İttifakı tarafından alınması ama bunu kaçı Milliyetçi Hareket Partisi'ne yazılacak zaman gösterecek. Gönlümüzden geçen 4-0 yapmak. Burada asıl olan milli ve yerli olunması. İlkesel be ideolojik noktada bizimle birlikte aynı duygu dünyasını paylaşan isimlerin adının önemi yok. Önemli olan ilkesel duruşları. Bu anlamda her iki siyasi parti de aynı şeyi düşünüyor diye düşünüyorum. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar bellidir. 2019'a tahammülü yoktu Türkiye'nin. Bir an önce önünü görmesi lazım, iç ve dış tehditler malumdur. Bu sebeb ile milli ve yerli anlayışa sahip herkes Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nden aday olabilir. Biz bu anlamda kapılarımızı açıyoruz. Burada ülkenin içinde bulunduğu duruş önemlidir."  dedi.

"HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurgulayarak şunları söyledi: "Hayırlı olsun inşallah. Zaten halkımızın teveccühü ile oluşa bir hareketti Cumhur İttifakı. Bizde hayata geçirdik. Hep söylüyoruz seçim bizim işimiz. İnşallah Çanakkale'de gene hep beraber halkımızın desteği ile tarih yazacağız. Süreç daha yeni başladı ama genele bakmak lazım. Piyasalar özellikle şuan Cumhur İttifakı'nı olumlu karşıladı. Şuan Dolar, Euro düşüyor. Bir taraftan borsa yükseliyor. Bu Cumhur İttifakı'na olan güveni gösteriyor. Seçimin sonucunu da şimdiden göstermeye başladı. İnşallah halkımızın da takdiri ile biz Türkiye'ye yakışan milli bir hükümet kuracağız. Bir cumhurbaşkanlığı sistemini hayata geçireceğiz. Bu bir reform. 17 Nisan'da bir reformu hayata geçirdik. İnşallah Allah'ın izni ile bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."  

PAYLAŞ