ÇTSO TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİ BİR PROJEYE İMZA ATACAK

ÇanakkaleTicaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından, turizm sektörüne yönelik hazırlanan ve Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanan HİSER Projesi ile sektör temsilcilerine yönelik ihtiyaç analizi, danışmanlık, yurt içi ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ve alım heyetleri organizasyonları gerçekleştirilecek. Üç yıl sürecek HİSER Projesi'ne Ekonomi Bakanlığı 3,4 milyon dolara kadar destek sunacak. Proje kapsamında, sektör temsilcilerine yönelik ihtiyaç analizi, danışmanlık, yurt içi ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ve alım heyetleri organizasyonları yapılacak.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, bölgenin turizm sektöründe rekabet gücünü ve turizm destinasyonlarını uluslararası platformlarda tanıtmak üzere turizm sektöründe faaliyet gösteren Meslek Komitesi ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, 15 no’lu Meslek Komite Başkanı İlhami Gezici, 16 no’lu Meslek Komite Başkanı ve Meclis üyemiz Armağan Aydeğer, 17 no’lu Meslek Komite Başkanı Nazmiye Gök, TÜRSAB Başkanı ve Meclis üyemiz Ahmet Çelik, ÇATOD Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Satar, Nilgün Gökser, Genel Sekreter Sema Sandal, Proje Uzmanı Gökhan Doğru, Dış Ticaret Koordinatörü Bülent Bogadır hazır bulundu.

“HİSER PROJESİ İLE TURİZM ACENTESİ, KONAKLAMA VE RESTORAN SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ÜYELERİMİZİN REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRACAĞIZ”

Hiser projesi hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Ticaret Bakanlığımız tarafından döviz kazandırıcı hizmet sektörüne yönelik yürütülmekte olan, Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Arttırılması (HİSER) projesi bölgemizde faaliyet gösteren, seyahat acentesi, konaklama tesisi, yöresel veya bölgeye özgü ürün üreten restoranlarımız ile dalış turizmi gibi turizm sektörüyle doğrudan ilgili üyelerimizin kurumsal kapasitelerinin gelişimine destek sağlayarak, ilimizin yurt dışı platformlarda markalaşması ve tanıtılmasını sağlamayı hedeflemektedir.” dedi.

“18 KASIM 2019 PAZARTESİ GÜNÜ TURİZM SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZİN KATILIMLARIYLA PROJEMİZE START VERMEYİ PLANLIYORUZ”

Genel Sekreter Sandal, Hiser projesinin detaylarını 18 Kasım 2019 Pazartesi günü turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm meslek grubu üyelerinin davet edileceği bir geniş katılımlı bir toplantı ile paylaşarak projeye katılımın sağlanmasını hedeflediklerini ifade etti.  

PAYLAŞ