ÇTSO Darbeye Karşı Söylemle Değil Eylemle Dimdik Durdu

15 Temmuz hain FETÖ/PDY’nin darbe girişimine karşı birçok kurum ve kuruluş ilk andan itibaren dimdik durarak demokrasi dışı arayış ve darbe girişimine karşı; kararlı tutumuyla takdir topladı. Bu kurumlardan bir tanesi de Başkanlığını Bülend Engin’in yaptığı Çanakkale Ticaret ve Sanayi odası oldu. Hain darbe girişiminin daha ilk saatlerinde kararlı duruşuyla takdir toplayan Engin yönetimindeki Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası TRT ekranlarında darbe bildirisi okunduğu anda; beklemeden ve tereddüt etmeden gece yarısında çalışanlarla derhal işbaşı yaparak darbeye net bir duruş sergiledi. ÇTSO binaları darbe girişiminin olduğu gece Türk bayraklarla donatıldı ve sabahın ilk ışıklarına kadar tüm ilçelerde dahil olmak üzere Hakimiyetin Millete ait olduğunu belirten ÇTSO pankartları asıldı. Ayrıca ÇTSO yönetim kurulu karar alarak darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitler için başlatılan yardım kampanyasına 100 bin lira yardım yapma kararı aldı. Bu karar karşısında Çanakkale’deki diğer oda ve borsaların nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu oldu.

Söz konusu vatan ise tek hüküm Vatan sevgisidir diyen ÇTSO Yönetim kurulu başkanı Bülend Engin meclis toplantısında şunları söyledi; birlik ve beraberliğimize, Ülkemizin geleceğine göz diken demokrasi dışı arayış ve darbe girişimine karşı; kararlı tutumuyla demokrasiye sahip çıkma iradesi ile hareket ederek dimdik duran aziz Türk Milletine, sonsuz teşekkür ve şükranlarımı ifade ederek başlamak istiyorum.

Tarihe eşsiz bir mücadele ve destan yazdıran kahramanlığın eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanmak istenen acımasız ve haince oyuna karşı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ile birlikte ortak akıl ve sağ duyu ile hareket eden iktidarı ve muhalefeti ile tüm siyasi partilerimize de teşekkür ediyorum.

Emniyet teşkilatımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ve  onurlu mensuplarına ayrıca teşekkür ediyorum. Onlara minnettarız. Hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Değerli arkadaşlar,

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak o kara gecede TRT ekranlarında darbe bildirisi okunduğu anda; beklemeden ve tereddüt etmeden gecenin yarısında çalışanlarımızla derhal işbaşı yaptık. Uyumadık, gözümüzü kırpmadık. ÇTSO olarak darbeye karşı duruşumuzu ve düşüncelerimizi ifade eden mesajımızı bütün üyelerimizle paylaşmakla yetinmeyerek, onlarca pankart hazırlattık. Odamızı bayraklarla donattık. Henüz güneş doğmadan Çanakkale ve ilçelerine; Hakimiyetin Millete ait olduğunu belirten ÇTSO pankartlarımızı astırdık.

Çünkü; söz konusu Vatan ise tek hüküm Vatan sevgisidir.

 Zira nice belaları defederek bağımsızlığını tekrar tekrar elde etmiş Türk Milletinin, her vatanseverin, demokrasiye ket vurmaya yönelik her türlü girişime karşı ancak tek bir duruşu olabilir.

Bizim kalbimiz Milletimiz ile birlikte ve sadece Vatan için atmaktadır.

Çok şükür ki; cunta heveslilerine yediden yetmişe Türk Milletinin azim ve iradesi ile cevap verilmiş, melun girişimleri başarıya ulaşamamıştır.

Ancak mevcut durumda hepimizin ciddi bir sorumluluğu taşıması gerekmektedir! Türkiye Cumhuriyeti düşmanı, tüm kurumlarımızı saran paralel ihanet çetesinin temizlenmesi konusunda birlik ve beraberlik ile Devletimize destek olmalıyız. Hukuka ve Devletimize güvenmeliyiz. Ay yıldızlı Bayrağımız altında hainlere fırsat vermeden hep birlikte kardeşliğimizi göstermeliyiz. Vatan hainlerinden hesap sormak hepimizin namus borcudur.”

PAYLAŞ