ÇOMÜ'nün Yeni Rektörü Sedat Murat Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat atandı.

PROF. DR. SEDAT MURAT KİMDİR?
1959 Yılında Samsun 'da dünyaya gelen Sedat Murat, ilkokulu Çimenli Köyü İnişdibi İlkokulu 'nda 1971 senesinde, ortaokulu 1976 swenesinde Samsun Merkez Ortaokulu 'nda , Liseyi de 1980 senesinde İzmit İHL 'de tamamladı.
1980-82 Arası Erzurum AÜ İşletme Fakültesi, 1983-1984 Arası MÜ İİBF İşletme Bölümü 'nü okuyan Murat, Yüksek Lisansını İşletme Düzeyinde İşgören Eğitimi konusu üzerinde İÜ SBE Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı 'nda yaptı.
Sadet Murat Doktorasını Sosyo-Ekonomik Boyutlarıyla Genel Olarak ve Türkiye'de Gençlerin İşsizliği konusunda 1991 senesinde İÜ SBE Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı 'nda yaptı.
02.04.1985-12.02.1992 tarihleri arasında Araştırma Görevlisi yaptı.
12.02.1992-07.09.1995 tarihleri arasında Yardımcı Doçentlik görevini yaptı.
07.10.1994 tarihinde Doçentlik unvanını alan Sedat Murat, 25.04.2002 tarihinde de Profesörlük unvanını aldı.
YAPTIĞI İDARİ GÖREVLER
İ.Ü. İktisat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi : 1996-1999, 2010-
İ.Ü. İk.Fak.Çalışma Ek.ve End.İliş.Bölümü Sos.Siy.Sos.Güv.ABD Başkanlığı : 2002-
İ.Ü. İktisat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği : 27.10.2004-
İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ek. ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı : 2008-2011
İ.Ü. İk. Fak.Çalışma Ek.ve End.İliş.Bölümü İK ve Yönetimi ABD Başkanlığı : 2008-2009
İ.Ü. İktisat Fak.İktisat Bölümü Teknoloji ve Sanayi İktisadı ABD Başkanlığı :
İ.Ü. İktisat Fakültesi Dekanlığı : 21.01.2010- 06.09.2012
İ.Ü. Dr. Ziya Gün Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği :
İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği :
İ.Ü. Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği :
İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ek. ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı : 2011-2014
İ.Ü. Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi İktisat Bölüm Koordinatörlüğü : 15.08.2011-(3 yıl süre)
İ.Ü. Rektör Yardımcılığı : 06.09.2012-19.01.2013
İ.Ü. İktisat Fakültesi Vekil Dekanlık : 06.09.2012-
İ.Ü. İlahiyat Fakültesi Vekil Dekanlık : 26.12.2012-23.01.2013
İ.Ü. Rektör Yardımcılığı : 19.01.2013-
İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ek. ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı : 2014-
Evli ve iki çocuk babası olan Sedat Murat , Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne atandı

PAYLAŞ