ÇANAKKALE'NİN GURURU OLDULAR.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek için düzenlenen ve başvuran şirketlerin 2015-2017 arası iki yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışmasının sonuçları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı dolayısıyla Samsun'da açıklandı. Listeye Çanakkale’den Tatlan Gıda ve Kodak Taşımacılık şirketleri dereceye girerek Çanakkale’nin gururu oldular.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle, 2015–2017 dönemi 2 yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı. Yarışmaya Çanakkale’den Tatlan Gıda ve Kodak Taşımacılık Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına girdi. Samsunda düzenlenen törene Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ve Oda-Borsa Başkanları katıldı. Bayramiç markası Tatlan Helvaları ve Eceabat markası Kodak Taşımacılık Yapı Malzemeleri ve Tarım ürünleri ödüllerini ÇTB Başkanı Kaya Üzen ile birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. Tatlan Gıda’nın sahibi Bahar Koçer Yurt ödül sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girdik. Plaketimizi ve Sayın Ticaret Bakan’ım Sayın Ruhsar Pekcan’dan TOBB Başkanım Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan hayat arkadaşım, eşim, iş ortağım Sevgili Ozan Yurt ile birlikte aldık. Bu plaketi annemiz ve iş ortağımız Sayın Nevin Koçer , “Büyük Bir Tatlan Ailesi “ olmamızda katkıları çok olan tüm ekip arkadaşlarım adına aldık” dedi.

GURUR DUYUYORUZ
ÇTB Başkanı Kaya Üzen ise ödül sonrası yaptığı açıklamada, “Bu ülkenin zenginleşmesinde öncü rol üstleyen, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ile Türk iş dünyası olarak gurur duyuyoruz. Ayrıca bir başka gurur kaynağımız ise Borsamız üyelerinden Tatlan Pazarlama Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Kodak Taşımacılık Yapı Malzemeleri İnşaat Petrol Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti’nin, bu firmaların arasında yer almaları. Sayın Bakanımızın ve Başkanımızın elinden aldığımız bu önemli ödülle firmalarımız Çanakkale’mizi onurlandırdılar. Destansı mücadelenin anısına Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin arasında yer alan Çanakkaleli firmalarımız hem ilimiz hemde ülke ekonomisine ve istihdamına çok büyük katkı sağlamaktadırlar. Büyük başarılar gösteren ve Türkiye 100’e girmeye hak kazanan Tatlan Pazarlama Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Kodak Taşımacılık Yapı Malzemeleri İnşaat Petrol Tarım Ürünleri Ticaret Ltd Şti başta olmak üzere ilk 100’e giren tüm firmalarımızı tebrik ediyor, önümüzdeki yıllarda İlimizden daha birçok firmanın bu şekilde başarılarla anılmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ