ÇANAKKALE’DEN NEW YORK’A TEKNOLOJİ İHRAÇ EDİYORLAR

Çanakkale’den dünyaya teknoloji ihraç etme vizyonu ile yola çıkan Nara Eğitim Teknolojileri, Kepez’deki yeni yerine taşınmasının yanı sıra New York’ ta şube açarak vizyonunun peşinden gidiyor.

Çanakkale’den dünyaya teknoloji ihraç etme vizyonu ile yola çıkan Nara Eğitim Teknolojileri, Kepez’deki yeni yerine taşınmasının yanı sıra New York’ ta şube açarak vizyonunun peşinden gidiyor. Çanakkale’nin yurtdışında temsil edecek olan firma, eğitimi daha eğlenceli, daha başarılı ve daha ulaşılabilir yapmak adına çalışmalar yürütüyor.
 2014 yılında Çanakkale’de kurulan Nara Eğitim Teknolojileri New York’ ta şube açarak, hedeflerinin peşinden gitmeye devam ediyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zafer Karadayı, Ömer Yavuz ve Öner Yavuz ortaklığında kurulan Nara Eğitim Teknolojileri firması, kendini geliştirmeye devam ederken, yurtdışında da Çanakkale’yi ve Türkiye’yi temsil edecek.
Firma, eğitimde teknolojiyi kullanarak daha başarılı bir öğrenim gerçekleştirmeyi hedefleyerek bu amaç doğrultusunda sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerinden faydalanıyor.
Nara Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Karadayı, “Hedeflerimizi kısa vadeden uzun vadeye doğru belirledik. En uzun vadeli planımız aslında bir nevi vizyonumuz da oluyor. İlk aşamada hedefimiz ilk yazılım ihracatını yapmak. Ardından Çanakkale’nin en fazla ihracat yapan firmalarından biri olmak istiyoruz. Birkaç yıl içinde Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girmek istiyoruz. Ama nihayet olarak dünyanın saygı duyduğu bir teknoloji girişimi olarak Nara’yı tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz” şeklinde anlattı.
 “HER KADEMEDEKİ EĞİTİMİ AR/VR TEKNOLOJİLERİYLE DÖNÜŞTÜRMEYE ADAYIZ”
Kepez’de ve New York’ta yeni ofislerinin açılışını yapan Nara Eğitim Teknolojileri firması, kadrosunu güçlendirerek çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı. Açılışa, öğretmenler, veliler, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Katılımcılar için hazırlanan deneyim alanında Nara firmasının geliştirdiği sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak, deneyimlerini firma çalışanlarına anlattılar.
 Açılışta konuşma yapan Nara Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Karadayı, “Bugün burada, kuruluşumuzun 5. yılında New York ve Kepez ofislerin açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz. Eğitimi yeni boyutlara taşıyan bir dünya şirketi olma hayaliyle çıktığımız bu yolda ciddi ilerlemeler kaydettik. Geliştirdiğimiz teknolojilerle anaokul çağından yetişkinliğe kadar her kademedeki eğitimi AR/VR teknolojileriyle dönüştürmeye adayız. Pek çok ulusal ve uluslararası başarı kazandık. Ama belki en güzeli tüm bunları Çanakkale’de ve Çanakkale’nin genç beyinleriyle yapmaktı. Bugün açılışını yaptığımız yeni ofislerimizle çok daha fazlasını yapmak için gece gündüz çalışacağız. Burada olup bize desteğini gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 “TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU LİSTESİNE SOKMASINI UMUYORUZ”
Karadayı, “Ekibimiz hızla büyüyor ve ARGE’ye durmaksızın yatırım yapıyoruz. Uluslararası işbirliklerine ve çok uluslu projelere özel önem veriyoruz. Açılışını yaptığımız New York ofisimiz ile ve görüşmelerini sürdürdüğümüz Belçika ve Danimarka gibi Avrupa partnerlikleri ile teknoloji ihracatında hızlı büyüme sağlamayı umuyoruz. Bu büyümenin bizi kısa sürede hem Çanakkale’nin en büyük ihracatçılarından biri yapmasını hem de Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine sokmasını umuyoruz” şeklinde konuştu.

 

PAYLAŞ