ÇANAKKALE İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, il başkanlığı binasında partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi. İddialı açıklamalarda bullunan Yıldız, “Çanakkale merkez belediyesi bizim için ayrıca önemli, iddialıyız, doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah onu da kazanacağız” dedi.

İstifa eden Yeşim Karadağ'ın yerine Ak Parti Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Ergin Sezen vekalet ediyordu. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü'nün koordinatörlüğünde parti binasında temayül yoklaması gerçekleştirildi. Yoklamada sandıktan çıkan dört isim; Ergin Sezen, Alper Altınok, Sebahattin Güner ve Gültekin Yıldız olmuştu. Genel merkez tarafından Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığına, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız'ın atandığı açıklandı.
Ankara'dan İl Başkanı olarak dönen Yıldız, parti binasında partililer ve basın mensupları ile buluştu. Düzenlenen programa AK Parti ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, AK Parti il genel meclis üyeleri, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte çok sayıda partili katıldı. AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız burada gerçekleştirdiği basın açıklamasına AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan'a, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider 'e, Teşkilat Başkanlarına, partililere ve eşine teşekkür ederek başladı. Yıldız konuşmasında Çanakkale Belediyesi'ni almanın en önemli hedefleri olduğunu belirterek, ilçe belediyelerini de alacaklarını söyledi. Yıldız'ın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"ÇANAKKALE İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"
"Bizler Demokrat Partinin ve Adalet Partisinin 6 da 6, 8 de 8 milletvekili çıkardığı , Doğruyol ve ANAP'ın 4'te 4 milletvekili çıkardığı, çok partili seçim sistemine geçildikten sonra, CHP'nin 1961 yılına kadar tek bir milletvekili dahi çıkaramadığı merkez sağ bir siyasi anlayışın mirasçısı olmaktan;  şehit Başbakanımız Adnan Menderesle siyaset yapmanın şerefine nail olmuş dedelerimizin ve Bayramiçli Mehmet Akif'in torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Kanlarıyla tarih yazan, Çanakkale Geçilmez dedirten 253.000 şühedanın yattığı, Cumhuriyetimizin kurucusu Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazi olduğu bu aziz topraklarda yaşan bizler sorumluluklarımızın farkındayız. Onun için,  hendek kazan teröristler kahraman Mehmetçiğimiz ve polislerimiz tarafından imha edilirken, Truva atına beyaz fular asıp savaşı durdurun açıklaması yapılan değil, PKK'nın siyasi sözcüsü HDP barajı geçti diye şükür  pilavı dağıtılan değil, şehrin seçilmiş milletvekilinin PYD komşumuz olsun diye açıklama yapabildiği değil ; yeni Mehmet Akifler yeni Mustafa Kemaller yetiştiren ; Çanakkale Ruhunu ve 15 Temmuz ruhunu yaşayan ve yaşatan bir Çanakkale  için mücadele edeceğiz."
"TÜM İLÇELERİMİZDE İDDİALIYIZ"
"Çocuklarımız, geleceğimiz, vatanımız, milli birlik ve beraberliğimiz için mücadele edeceğiz. Bu anlamda Çanakkale'de alacağımız her bir oyun ülkemizin geleceği açısından arz ettiği önemi biliyoruz. Çıktığımız bu yolda önce Allah'a, sonra teşkilatlarımıza ve feraset sahibi halkımıza güveniyoruz. Kenetlendiğimizde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundan yürüdüğümüzde aşılamayacak bir engel görmüyoruz. 2019 yılında önümüzde iki tane seçim olacak. Hem belediye seçimlerini hem de genel seçimleri çok önemsiyoruz. Tüm ilçelerde iddialıyız. Her ilçenin belediye başkanlığını istiyoruz. Zaten çoğunu da alıyoruz. Çanakkale merkez Belediyesi bizim için ayrıca önemli, iddialıyız ,doğru bir çalışma ile kendimizi iyi ifade ederek inşallah onu da kazanacağız."
"HEP BİRLİKTE ÇANAKKALE OLACAĞIZ"
"Amacımız barış ve huzur içinde yaşamak. Bu anlamda özellikle Çanakkale merkezin kayıpları var. Çanakkale’de insanlar kutuplaşmış durumda. Bunun da en büyük nedeni maalesef yıllardır Çanakkale ‘de belediye üzerinden özellikle CHP üzerinden güdülen ayrıştırıcı politikalar. İnşallah biz bütün yaraları saracağız ve Çanakkale’yi tek çatı altında toplayacağız. Bize oy versin vermesin, herkes huzurla ve özgürce yaşayacak. İri Olacağız, Diri Olacağız Hep Birlikte Çanakkale Olacağız, Hep Birlikte Türkiye olacağız."

PAYLAŞ