ÇALIŞMAYACAKSA PARTİ ÜYELİKLERİNDEN ÇEKİLSİNLER!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Yönetim Kurulu üyeleri Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Seçim sonrası değerlendirmelerde bulunan Gökhan başarıda en üst seviyeye çıktıklarının altını çizerek; “Çanakkale’de merkez ilçe başarının zirvesi. İl genel meclis üyeliklerinde, milletvekilliklerinde, belediye meclis üyeliklerinde gayet iyi bir durumda. İnsanlar çalışmayacaksa parti üyeliklerinden çekilsinler. Yapacak bir şey yok. Kimse Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmaya mecbur değil. Biz de üyelerimizi bilelim. Üyeler kendilerinin Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olduğunu anlasın. Boşu boşuna zaman kaybetmeyelim. Yakın bir zamanda danışma kurulunu da yapacağız. Hangi sürede yapılıyor, yasa tüzük ne diyor ona göre yapacağız” ifadelerini kullandı.

stresin, çalışma dönemin dışında görevini yapmış olmanın huzuruyla ve sizi de burada görmüş olmanın verdiği sevinçle yeni dönemde hep beraber bu kente sahip çıkmanın onurunu sizlerle paylaşıyoruz. Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Parti içinde adaylıklarımız seçimle oluştu. Başkanlığımızın bu süreçten sonra adaylığı kesinleşti. O şekilde halkın karşısına çıktı. Sanırım üç ilde bu oldu. Çanakkale de bunun önderliğini yaptı. Bunun önünü açtığı için ve arkasında sağlam durduğu için teşekkür ediyorum. Hala sonucu belli seçimler kabullenilmiyor. Cumhuriyet Halk Partisi belli dayatmaların olduğu yerde kendi içinden kendi unsurlarını seçerek ortaya koymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman Türkiye’de gelecek için umuttur. Tek umuttur. En önemli değerdir. Ben bütün arkadaşlarım adına bu süreçte görev alan, aday olan herkese, görev yapan tüm partililerimize, sandıklarımıza sahip çıkan, eğitim süreçlerini mali toplantılarımızı ev ziyaretlerimizi sürekli dolu dolu yapan kadınlara teşekkür ediyorum.  Gençler, kadınlar ismini sayamayacağım kadar insan süreci olgunlaştırdı. Çok rahat bir seçim yürüttük gerisi artık hep beraber kentte keyifle yaşanacaktır. Tekrar bu süreçte teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
 “DEDİKODU YAPACAK BİR ORTAM KALMADI”
Kendilerine yapılan ziyaret için teşekkürlerini ileten Ülgür Gökhan ise, “Merkez İlçe çok başarılı bir seçim dönemi geçirdi. Ben de sizleri kutluyorum. Hem merkezde, hem Kepez’de açık ara seçimleri kazandık. İl genel meclisinde de 6 üyenin 4 tanesini kazandık. Bunlar tabi belediye meclisinde de 19 üye ile Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil ediyor. Aslında 22 üye ama İyi Parti ittifakından dolayı onlar ayrıldılar. Şu anda 19 üyeyle göreve devam ediyoruz. Bu önemli bir başarı. Sadece Çanakkale Belediyesinde değil Merkez İlçenin tamamında bir başarı söz konusu. Burada yöneticilerimiz yoğun bir çaba gösterdi. Yanlarında gönüllüler çok yoğun bir çaba gösterdiler. Özellikle gençler, kadınlar, belediyedeki gençlerimiz, gönüllü kadınlarımız çok can siperane çalıştılar.  Bunun için teşekkür etmek lazım. Çanakkale’de seçimi tekrar et deselerdi 70 yapardık. Ama Çanakkale sadece bu seçimde başarılı olmadık. Şunu söylememiz lazım. Beş yılda 7 seçim yaptık. 2 yerel seçim, 3 genel seçim, iki referandum. Hepsinden başarıyla çıktık ve giderek artan oranlarda bu başarı söz konusu. Biliyorsunuz referandumda da yüzde yetmiş başarı elde etmiştik. Zaten o bunu gösteriyordu. O başarı bunun da bir habercisi gibiydi. Sonuç itibariyle özellikle ön seçimle aday tespiti çok faydalı oldu. Bu oranın bu kadar yüksek olmasının bir nedeni de bu. Parti içerisinde şey kalmadı, dedikodu yapacak bir ortam kalmadı. Herkes ön seçime girdi, il genel meclisi de girdi, belediye başkanları da girdi. Çıkanlar da canla başla çalıştılar. Sonuç itibariyle bundan sonra da muhtemelen bu bir gelenek haline gelecektir. Her türlü adaylıklarda bu örgütün önünden geçmek esas olacaktır. Burada bu vesileyle ortaya da bir durum çıktı. O da şu. Parti üye yapısını da bir gözden geçirme. Oturup baya da zaman var. Telaş edecek bir şey yok. Rehavete de kapılmamak lazım. Yeniden değerlendirme yapmak lazım. Özellikle ön seçimlere de katılmamış üyeleri, oy atmamış üyeler neden atmamışlar, adresinde bulunmayan üyeler neden böyle olmuş? Bunların hepsinin bir ayıklanıp sadeleştirilmesinde yarar var. Seçimden sonra bunlar konuşulur. Yaparız bakarız noktasında savsaklanır. Ben acilen tavsiye ederim ki üye yapımızı acilen gözden geçirmemiz lazım” diye konuştu.
 “SOSYAL MEDYALAR SON DERECE TEHLİKELİ”
“Bir ikinci konu da artık önümüzde çekinecek bir şey de yok. Aman küstürmeyelim diyecek bir durum da yok” diyen Gökhan, “Her türlü disiplinsizlik kimsenin yanına kar kalmamalı. Biri yapıp hoş görülürse ya küstürmeyelim denirse aynı yoldan girilir. Özellikle sosyal medyalar son derece tehlikeli. Biz başarıda en üst seviyeye çıktık. Çanakkale’de merkez ilçe başarının zirvesi. İl genel meclis üyeliklerinde, milletvekilliklerinde, belediye meclis üyeliklerinde gayet iyi bir durumda. İnsanlar çalışmayacaksa parti üyeliklerinden çekilsinler. Yapacak bir şey yok. Kimse Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmaya mecbur değil. Biz de üyelerimizi bilelim. Üyeler kendilerinin Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olduğunu anlasın. Boşu boşuna zaman kaybetmeyelim. Yakın bir zamanda danışma kurulunu da yapacağız. Hangi sürede yapılıyor, yasa tüzük ne diyor ona göre yapacağız” dedi.

PAYLAŞ