Biz Bir Aileyiz, Bu Ailede Kavga Olmaz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, bir internet sitesinde yapılan haber ve iddialara yönelik yazılı açıklamada bulundu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, bir internet sitesinde yapılan haber ve iddialara yönelik yazılı açıklamada bulundu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, bir internet sitesinde yer alan AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın parti kadrolarında, bürokraside ve sivil toplumda, eski dönem Çanakkale Milletvekili ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’e yakın kim varsa tasfiye edildiğini içeren habere dün yazılı bir cevap verdi.

Milletvekili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“ Son günlerde ilimizdeki bir haber sitesinin yayını üzerine başlayan dar kapsamlı tartışmanın bugün bir ulusal sitede yer almış olduğunu üzülerek gördük. Haberin yer alış şekli de içeriği de gerçeği yansıtmamaktadır.

Ak Parti Çanakkale’de ne mevcut milletvekillerimiz ne de bundan önce görev yapan milletvekillerimizin bir sorunu olmadığı gibi parti yöneticilerimiz arasında da bir tartışma bir kavga ortamı yoktur. Hele ki siyasi konuların personel hareketleri düzeyine daha doğrusu düzeysizliğine indirgenmiş olması ne Ak Partide ne de Çanakkale’de bir siyaset tarzı değildir, olamaz.

Bülent Turan sadece Çanakkale’mizin değil Türk siyasetinin önemli aktörlerinden biridir ve Çanakkale’liler bununla ancak gurur duymaktadırlar.

Mehmet Daniş sadece “eski milletvekili” değil partimizin kurucusu, üç dönem milletvekilimiz şu anda da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yrd olarak ilimizin yüzünü ağartan önemli bir karakterdir.

Çanakkale’mizin böyle gerçekdışı beyanlarla ülke gündeminde tartışılma çabasını şiddetle kınıyorum. AK parti bir siyasi partinin ötesinde bir dava hareketidir ve bir ailedir. Türk Milleti de, her seçimde bu tanımı tasdik etmektedir.”

PAYLAŞ