Bigalının Cebinden 12 Milyon TL Fazla Para Çıktı!

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Çanakkale programı kapsamında Biga ilçesinde yaptığı açılış tam bir skandal olduğunu söyledi. Daha önce AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özkan'ın yaptığı belediye hizmet binasını açtıran CHP'li Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kılıçdaroğlu'na bu kez de AK Parti döneminde yapılan kapalı pazar yerinin açılışını yaptırdığını dile getiren Yıldız; “İşin ilginç yanı hiçbir CHP'li yöneticinin Sayın Kılıçdaroğlu'na bilgi vermemesi. ‘Sayın genel başkanım bu pazar yeri AK Parti döneminde yapıldı, sayın İsmail Işık gerekli bakım ve onarımlarını yapmadığı için pazar yerinin çatısı çöktü, 500 bin TL tadilat ile hallolacak iş 12 milyon 500 bin TL'ye mal oldu. Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı, pazarcı esnafı karda kışta iki yıl mağdur oldu’ dememesidir. Anlaşılan o ki CHP'nin yeni sloganı ‘AK Parti yapar, Kılıçdaroğlu açar’ olmuştur ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği pazar yerinin Ak Parti döneminde yapıldığını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun mitingine kendi teşkilatının, Biga gençlik kolları başkanının ve yönetiminin alınmamasının da ayrı bir skandal olduğunu söyledi.

Yıldız yazılı açıklamasında, “Özel jetiyle Çanakkale'ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Biga ilçemizde açılış programına katıldı. Açılış programı tek kelime ile skandaldı. 2015 yılında Sayın Kılıçdaroğlu'na selefi AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özkan'ın yaptığı belediye hizmet binasını açtıran CHP'li Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kılıçdaroğlu'na bu kez de AK Parti döneminde yapılan kapalı pazar yerinin açılışını yaptırdı. İşin ilginç yanı hiçbir CHP'li yöneticinin Sayın Kılıçdaroğlu'na bilgi vermemesi. ‘Sayın genel başkanım bu pazar yeri AK Parti döneminde yapıldı, sayın İsmail Işık gerekli bakım ve onarımlarını yapmadığı için pazar yerinin çatısı çöktü, 500 bin TL tadilat ile hallolacak iş 12 milyon 500 bin TL'ye mal oldu. Bigalının cebinden 12 milyon TL fazla para çıktı, pazarcı esnafı karda kışta iki yıl mağdur oldu’ dememesidir. Anlaşılan o ki CHP'nin yeni sloganı ‘AK Parti yapar, Kılıçdaroğlu açar’ olmuştur. Bir başka skandal da halkçı geçinen Kılıçdaroğlu'nun mitingine kendi teşkilatının, Biga gençlik kolları başkanının ve yönetiminin alınmamasıydı. Hangi siyasi partide olursa olsun gençlerimiz parti teşkilatlarında getir götür işlerini yapan, sadece bayrak asan kişiler olarak görülemez. Sayın Kılıçdaroğlu unutmasın ki Atatürk Kurtuluş Savaşının başladığı 19 Mayıs'ı miting alanına alınmayan o gençlere hediye etmiştir. Onlar bizim geleceğimiz ve geleceğin liderleridir. Sayın Kılıçdaroğlu korkmasın yakın tarihte kendisinin çok kıymetli koltuğun da talip değillerdir” ifadelerine yer verdi.    

PAYLAŞ