AK Partide Delege Seçimlerindeki Acı Tablo!

Çanakkale de bir türlü istenilen sonuçları elde edemeyen AK Partide soruna dair bir çok önemli tespit bugüne kadar yapıldı. Fakat sorunu çok uzakta aramamak gerektiğini ise yapılan son delege seçimleri gözler önüne serdi.

Babacanoğlu Açıkladı Aday Değilim

AK Parti Merkez İlçe başkanı Hüseyin Babacanoğlu önümüzdeki aylarda yapılacak kongrede aday olmayacağını, yerine ise merkez ilçede görev yapan Avukat Gültekin Yıldız ve  Ergin Sezen’in aday olacağını ikisine de eşit mesafede olduğunu açıkladı. Babacanoğlu göreve geldiğinden bu yana mahalle teşkilatlarını oluşturduklarını, merkez ilçeyi ayrı bina taşıdıklarını, söylem ve eylemleriyle misyonun tamamladığını söyledi.

Adnan Öncü’nün Adayı Ülkü Ay’dı

Diğer yandan merkez ilçeyi ele geçirme planı yapan ve geçtiğimiz ramazan ayında alternatif sahur programıyla tepki toplayan ekibin adayı Ülkü Ay’ın ise oluşan delege yapısından dolayı aday olmayacağı parti kulislerinde konuşulanlar arasında. Ay’ın adaylık için cesaretlendirilmesinde ise eski merkez ilçe başkanı Adnan Öncü’nün desteği olduğu biliniyor. Eski merkez ilçe başkanı Adnan Öncü ise yapılan delege seçimlerinden sonra ortaya çıkan tabloyu gördükten sonra siyaseti bıraktığını açıklamıştı.

Kendi Seçmenini Dahi Sandığa Götüremeyen AK Partinin Belediyeyi Kazanacağız Söylemi Bir Ütopyadan İbarettir

Merkez ilçe başkanlığı için adaylık kulisleri hızla sürerken merkez ilçede 16 bin üyesi olan AK Partinin delege seçimlerine katılımın %10’nun altında kalması ise dikkatlerden kaçmadı. 30 bin seçmenin olduğu Barbarsos’ta AK Partinin 6 bin üyesi var geçtiğimiz hafta yapılan delege seçimlerinde oy kullanan sayısı ise 320’de kaldı, diğer mahallelerde yapılan delege seçimlerinde katılım daha az sayıda oldu. Rakamlara bakıldığında kendi seçmenini dahi sandığa götüremeyen AK Partinin “Çanakkale Belediyesini Kazanacağız"  söyleminin  ütopyadan ibaret olduğu gözler önüne seriliyor.

Kepez’de Katılım 6 Bin Üyeli Kepez’i Geçti

Geçtiğimiz hafta yapılan ve eskilerin yenileri yemek istemesi sonucu türlü ayak oyunlarına sahne olan Kepez’deki delege seçimlerinde oy kullanan sayısı ise 450 oldu. AK Partinin Kepez’de 2100 üyesi bulunuyor. 

PAYLAŞ