AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’dan İnce Mesaj, Savaşacağım!

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız seçim sonrası istifa edecek mi sorusuna; “Hangi il başkanı AK Partide seçimden sonra istifa etmiş, bana bir tane örnek göster. Mesele edip etmemek değil ama algı yaratmak ucuz siyaset. Beni tanıyan herkes koltukla işim olmadığını bilir. Olsaydı ben de "yes sir" diye ortada gezenlerden araba kapısı açanlardan olurdum.” diye cevap vermiş ve seçim sonrası yol haritasını gazeteci Kerem İriç’e; “Bu şehirde AK Parti düzene girene kadar rantın kökünü kazıyana kadar savaşmaya devam edeceğim. Değişime il yönetimi ile başlayacağım, parti sevdalısı samimi insanlar bir araya gelmeden ilçelerde yapılacak revizyon fayda sağlamaz” sözleriyle değerlendirmişti. Bu açıklamalarından sonra oldukça dikkat çekici yeni bir açıklamada daha bulunan Yıldız, Dürüst Siyasetçiye İhtiyaç olduğunun altını çizerek her partide şahsi veya ekonomik beklentilerle siyasetin içine giren adamların olduğunu belirterek, daha fazla Çanakkale sevdalısı dürüst siyasetçiye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yerel seçimler geride kalırken, sandıkta çıkan sonuçlarla ilgili birçok değerlendirme yapılıyor. Vatandaşlar sonuçlara göre partileri eleştirirken, partiler de eksi ve artılarını ele alıyor. AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ise, tüm partileri içine alan bir değerlendirme yaptı. Gerçek siyaset yapmak isteyenlerin yanında şahsi ve ekonomik beklentilerle siyasete girenlerin olduğunu vurguladı. Bu tür insanların siyaset kurumuna zarar verdiğinin altını çizen Başkan Yıldız, partilerin buna dikkat etmesi gerektiğini aktardı. 
SİYASETTE ÜÇ TİP ADAM VAR
Yıldız, tüm partileri içine alan şu değerlendirmeyi yaptı; " Siyasette üç tip adam var
1-Siyaset yapmak isteyen adam var. Siyasete siyaset yapmak için girer. Siyaset sevdası vardır.
2-Vatanına, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen adamlar vardır.
3- Ticari beklentileri olanlar vardır. Kısacası şahsi ve ekonomik beklentileri doğrultusunda siyasete girenler vardır.
Bu her partide geçerli ve her partide bu üç figür var. Sadece iktidar partisi AK Parti'de değil CHP'de de var. Çanakkale'nin yerel iktidarı da CHP.  İmara da o karar veriyor, şehirde büfelerinden işyerlerine birçok alandaki kararları CHP'li Çanakkale Belediyesi veriyor.
31 Mart seçimlerinden sonra 4.5 yıllık seçimsiz bir ara var. Bu süre zarfında siyasetin kendi içinde kendi muhasebesini yapması siyasetin Çanakkale'de yeniden dizayn edilmesi lazım. Yeni siyasi kadroları oluştururken de dürüst ve Çanakkale sevdalısı insanların görev başına gelmesi lazım. Mesele bu Çanakkale'de. Siyasetin ve siyasetçinin genel itibariyle hem kalitesinin hem de itibarının yükselmesi gerekiyor. Hangi partide olursa olsun bir siyasetçinin de görevi budur. Bu yapıyı oluşturması gerekiyor. Biz 31 Mart’ı ve sonrası yeni dönemi partimiz adına bir fırsat olarak görüyoruz. AK Parti teşkilatları için seçim 1 Nisan itibariyle başlamıştır. Yeni dönemde partimize dava bilinciyle, Çanakkale sevdasıyla sahip çıkmış teşkilatlarımızın emeklerine sahip çıkmakta, bu tür teşkilat mensuplarımızın daha üst kadrolarda yer alması için gerekli adımları atmakta kararlıyız. Birlik beraberlik ve samimiyet olan her yerde başarının da olacağına inanıyoruz.  "

PAYLAŞ