Vatandaş Bunları Not Ediyor

Vatandaş Bunları Not Ediyor

06/02/2016

Meclisin bir haftalık tatile girmesini Çanakkalelilerle buluşmak için fırsat bilen AK Parti Grup Başkan vekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan doğduğu topraklara koştu.  Lapsekiden girdi, Yeniceden çıktı, programını takip etmeye çalıştım ama yarı yolda kaldım, hastalandım, enerjisine, hızına yetişemedim. Takip ettiğim kadarıyla izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Öncelikle bir iddiam  var; Bülent Turan, Allah sağlık, sıhhat verdiği müddetçe bu temposunu artırarak devam ettirecek ve 4 yılın sonunda Çanakkalede AK Parti Bülent Turanla Türkiye ortalamasının üstünde bir oy alacak. Sahada gördüğüm budur, bu görüşüme CHPli, MHPli birçok partili de katılıyor.  Bakmayın siz, ön seçimden birinci sırada çıkan CHPli Muharrem Erkekin Turan için söylediklerine, sahi Muharrem Erkek ön seçimden nasıl çıktı biliyor musunuz? Söz bu konuyu size etraflıca yazacağım ve Brezilya dizilerini aratmayan bir tatla okuyacaksınız.

CHPli, MHPli yöneticiler ve vatandaş, kardeşim bu adamı(Bülent Turanı) kullanmak lazım diyorlar, neden kötü olacağım ki, iyi olurum amaç memlekete hizmet etmek değil mi, diyorlar. Bunu oldukça yüksek sesle söyleyenler de var, Kepezin CHPli Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan Turanla iyi çalışan, görüşen belediye başkanlarından sadece birisi ve beldesine aldığı milyonluk destekle içme suyu ile kanalizasyon yatırımlarında önemli bir mesafe aldı Kepez.

Aklı başında olan bir yönetici zaten Turan gibi bir isimle neden kötü olsun. Turanın bir telefonla, hadi telefonu da geçtim, Turanın bir selamıyla Ankarada memleketin çözülmeyecek işi yok,. Bunu görebilen basiretli yöneticiler, Turanın adeta yakasına yapışıyorlar, sonuç memlekete hizmet.

Biga, Çan, Yenice teşkilatlarının danışma meclisi toplantılarına katıldım, Turan buralarda çok önemli mesajlar verdi. Gördüğüm tablo, insanlar huzurlu, gelecek için umutlu. Çünkü o yada bu sebeplerden dolayı teşkilatların bir çoğu geçmiş dönemlerde cadı kazanına dönmüştü, artık o havadan eser yok, bir oto kontrol söz konusu, zaten başka amaçlar için teşkilatlarda o ya da bu sebepten dolayı yer işgal edenler bu tempoya ayak uyduramayacaklar.

Turanın teşkilatlara vermiş olduğu mesaj ise net; “Çalışanla, Çalışmayan Ayırt Edilecek, iyi yapanı alkışlayacağız, kötü yapanı uyaracağız. Çünkü bizim eksik iş yapma lüksümüz yok. Gece gündüz çalışan bir cumhurbaşkanımız var, gece gündüz çalışan bir başbakanımız var en az onlar kadar çalışacağız biz de, çalışmaz isek olmaz.”

Söylediğini en başta kendisi yapan bir vekilin rehberliği söz konusu başka söze ne hacet? Çanakkale merkezde de il yönetiminde de bu ilkeler çerçevesinde önemli bir revizyona gidildi, iki seçimi alnın akıyla geçirmiş, partinin kapısını düzenlediği halk günleriyle sonuna kadar açmış Erdener Canın güçlü başkanlığı ile 40 kişilik yönetim Çanakkalenin havasını değiştirecek. Parti rozetini kurumlardan avanta iş almak için kullanmaya çalışanlara, toplantılarda köstebeklik yapanlara elveda... Artık bir daha bu partinin kapısının önünden dahi geçemeyecekler., bu değişimler ilk seçimlerde İl Genel Meclisinde ve Belediye meclisinde de yaşanacak...

Tüm bu gelişmeleri vatandaş da izliyor ve notlarını alıyor. Vekillerin sabah başlayan programlarının gecenin bir yarısına  devam etmesi, yakında bir seçim olmamasın rağmen köy köy gezilerek vatandaşla buluşulması,  kurumların daire amirlerine hizmet için ziyaretler yapılması, toplantılar düzenlenmesini vatandaş çok yakından takip ediyor ve daha önce görmediği bu tablonun Çanakkaleye neler katacağını çok iyi biliyor.  O yüzde iddiam bu tempo artarak devam edecek ve ilk  seçimde Çanakkale farkını daha önce hiç olmadığı cömertlikte gösterecek.

 Millet Bu Tiyatronun Hesabını Sorar, Soracak...

Tüm bunlar yaşanırken CHPyi de, şu sıralarda ortalarda olmayan MHPyi de vatandaş çok iyi izliyor. CHP her zaman olduğu gibi eylemden ziyada söylemle gündeme gelmeyi seçiyor. Son olarak kendilerine beyaz insiyatif diyen bir grup elitist azınlık  sözde barış çağrıları yapıyor. Kimse barış çağrısına karşı değil lakin PKK terörünü lanetlemeden devletin milleti savunması, toprak bütünlüğünü tehdit edelere karşı  mücadele vermesine tahammül edemeyenlerin ağzından çıkan barış sözcükleri inanın çok inandırıcı olmuyor. Bu grup Troya atına beyaz atkı bağlıyor ve önünde poz veriyor fotoğrafta kim var CHPliler burada bir sorun yok ama fotoğrafa dikkatlice bakınca HDPli yöneticilerin de olduğunu görüyoruz, millet bu tiyatronun hesabını sorar, soracak...