Ülgür Gökhan Yalnız Değildir!

Ülgür Gökhan Yalnız Değildir!

14/10/2017

Neydi Ülgür Gökhan’ın son icraatı, halkın meclisinde halkın  soru ve sorunlarını gündeme getirmek görevi olan kadın bir belediye meclis üyesine saldırmasıydı. Görüntüleri hepimizi izledik ve bu kadar da olmaz dedik… Ülgür Gökhan’ın HDP barajı geçtiği için dağıttı pilav meselesi de aynı böyle  ulusalda gündem olmuştu fakat hemen her kesim tarafından açıkçası bu kadar karşılık bulmamıştı, çünkü pilav meselesinin siyasi yönleri vardı ama kadına karşı, bırakın bir kadını bir insana karşı yapılan bu ahlaksızca tavrın savunulacak hiçbir tarafı yoktu, herkes lanetledi…!

Gökhan görüntülerden sonraki krizi de yönetemedi. Katıldığı bir radyo programında “yarın olsa aynısını yaparım” diyen Gökhan, FOX TV’de katıldığı programda “evet görüntüleri izledim, biraz fazla kaçmış, ben kadınlardan ve hanımefendiden özür diliyorum” dedi. Hemen ertesi gün “ben Tülay Ömercioğlu’ndan değil kadınlardan özür diledim” dedi. Çünkü ortada bir özür varsa, ayıptır vardır! Bunun farkına varan Gökhan hemen iki yüzlülüğünü gösterdi. Ülgür Gökhan’ın ne kadar iki yüzlü olduğu da bilmeyen yoktur en çok da belediye çalışanları, partililer bilir…!

Sonra ne mi oldu? Her türlü akçeli işte olduğu gibi belediye gücünü kullandı. Gökhan kendisini mağdur ilan etti ve imdadına işte en acısı da burası, yine kadınlar yetişti…! Nasıl diyordu, Yavuz hırsız ev sahibini bastırır…” Tam da böyle oldu belediye başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar “paralı askerlerini” Cumhuriyet Meydanına yığdı. “Ülgür Gökhan’ın yanındayız, arkasındayız, önündeyiz, her yerindeyiz. En büyük başkan bizim başkan diyerek slogan attırdı. Bu tablo Ülgür Gökhan’ın yaptığından daha büyük bir ayıptı. Bu ayıbın mimarları sözüm ona kendilerine Çanakkale’nin özgürlükçü, aydın kadınları diyenlerdi…! Koltuğa yaranmak, güce tapmak, yanlışa yanlış diyememek işte böyle bir şeydi. Çıkar ve menfaatin bir insana, bir topluluğa neler yaptıracağına bir kez daha hep birlikte şahit olduk…!

Bir yanda “paralı askerler” “Ülgür Gökhan’ın yanındayız, arkasındayız, önündeyiz, her yerindeyiz.” derken diğer yandan da yediden yetmişe hemen herkes bu ayıba tepki gösteriyordu. Ahmet Hakan, Murat Bardakçı gibi isimler bu ayıbı gazete köşelerinde eleştirdiler. Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar gitti ve Erdoğan da tepkisini dile getirdi. Aynı “one minute” çıkışı gibi bir çıkış yaptı. Erdoğan’ın tepkisi hepimize şöyle dedirtti, “tam olarak ben de böyle demek istiyordum.” Bizim yerimize söylenmesi gerekeni, halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı söyledi…

Sonra ne mi oldu, yine o güce tapan, yalama takımı, Ülgür Gökhan’ı bir kez daha mağdur gibi gösterme gayreti içinde girdi. #ÜlgürGökhanYalnızDeğildir diye hashtag açtılar ve başladılar  #ÜlgürGökhanYalnızDeğildir demeye. Çok doğru bu şehrin artık bir ayıbı olan Ülgür Gökhan yalnız değildir. Tıpkı ağır cezada yargılandığı su yolsuzluğu davasında olduğu gibi, tıpkı ağır cezada yargılandığı akaryakıt ve şehir içi otobüslerdeki yolsuzluk davasında olduğu gibi, tıpkı imarda yaptıkları yolsuzluklarda olduğu gibi Ülgür Gökhan yalnız değildir. Kendisiyle birlikte yargılanan onlarca suç ortağı var, işte bu yüzden Ülgür Gökhan yalnız değildir. Birlikte belediyeyi ve bu şehri zarara uğrattılar, birlikte yediler, birlikte içtiler işte bu yüzden Ülgür Gökhan yalnız değildir…! Ülgür Gökhan hatasını bildiği için şimdi mağduru oynayarak yaptığı ahlaksızlığa, koltuğunu ve belediyeyi kullanarak bu şehrin insanları da ortak etmek istiyor. Bu ahlaksızlığa ortak olmak isteyenler geçtiğimiz gün Cumhuriyet Meydanında toplanarak  “Ülgür Gökhan’ın yanındayız, arkasındayız, önündeyiz, her yerindeyiz” diyerek slogan attılar.

Şimdi karar Çanakkale’nin, Ülgür Gökhan ağır cezadaki yolsuzluk dosyalarına çeşitli yöntemlerle birçok insanı ortak etmiştir, bugün de yaptığı ahlaksızlıklara ortak arıyor siz bu ahlaksızlığa ortak olacak mısınız? 

Son söz: Eğer o delege seçimlerinde Çanakkale Belediyesinin imkanlarının kullandığı iddiası varsa ve o iddiayı CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder düzenlediği basın toplantısında dile getirmişse, meclis üyesi bunu dile getirir ve sorar. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan meclis toplantısında saldırmasaydı Sayın Ömercioğlu bunu soracaktı. Başkanın bir partinin iç meselelerinin konuşulacağı yer belediye meclisi değildir iddiası bu yönüyle gerçeği yansıtmamaktadır. Başkan işin bu yönünü dile getirmeyerek ayıbını örtmeye çalışmaktadır.”