Ülgür Gökhan Devleti Tanımıyor mu?

AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı, Çanakkale Belediye Meclis üyesi Av. Tülay Ömercioğlu belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın Cumhuriyet gazetesine şehrin belediye Başkanı sıfatıyla verdiği reklam ilanını ve Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasıyla ilgili olarak “Bu bir yargılama değildir. Yargının bağımsızlığı ile alakası yoktur. Bu bir yargı marifetiyle işkencedir” sözlerine sert eleştirilerde bulunarak. "Şimdi sormak istiyorum dün devletin atadığı kayyumu, bugün de mahkemelerin verdiği kararları tanımayan Ülgür Gökhan ne yapmaya çalışmaktadır? Hakkında yakalama kararı olan Can Dündar’a dün ödül veren bugün FETÖ/PDY ve PKK/KCK’ya yayınlarıyla kime hizmet ettiği ortada olan Cumhuriyet gazetesine şehrin belediye başkanı sıfatıyla beyanlarıyla ve ilan reklamlarla sahip çıkan Ülgür Gökhan neyin diyetini ödemektedir? Çanakkale’nin adını, Çanakkalelerin parasını nasıl bu şekilde hoyratça kullanabilmektedir? Çanakkale halkı bunları unutmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Gökhan Her Geçen Yeni Bir Skandalla Gündeme Geliyor

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın şehrin dokusuyla uymayan eylem ve davranışlarından dolayı savcılığa, OHAL bürosuna şikayet edildiğinin altını çizen Ömercioğlu, Ülgür Gökhan’ın her geçen gün yeni bir skandalla gündeme geliyor olmasından Çanakkale adına üzüntü duyduğunu belirtti. Ömercioğlu; “Daha önce PKK’ya yardım ettiği için tutuklanan ve kayyum atanan Sur Belediye Başkanı ile imzaladığı protokolü tüm tepkilere rağmen iptal etmemiştir. HDP barajı geçtiği için şehrin belediye başkanı sıfatıyla şükür pilavı dağıtmış, Çanakkale belediyesinin kutlama ilanlarında HDP’nin kurumsal renklerini kullanmış, buna tepki gösterenlere de bundan sonra hep bu rengi kullanacağım demiştir. Her geçen gün yeni bir skandalla gündeme gelen CHP’li Çanakkale Belediye başkanı geçtiğimiz aylarda PKK’ya çalışan belediyelere devletin atadığı kayyumu tanımıyorum, muhatabım değil demişti ve bu söyleminden dolayı da hakkında şikayetler olmuştur.”

'FETÖ/PDY ve PKK/KCK’dan  Yargılananlara Destek Olacaksa Da Kendi Adına Destek  Olsun

'FETÖ/PDY ve PKK/KCK’dan yardım etmekten yargılanan bir gazeteye şehri ilgilendirmeyen bir konuda ilan veremeyeceğinin altnıı çizen Ömercioğlu; “Ülgür Gökhan, üzülerek söylemek isterim ki bugün yeni bir skandalla gündeme gelmiştir. Çanakkale Belediyesi Başkanı sıfatıyla Cumhuriyet Gazetesine bir destek ilan reklamı vermiştir. Ülgür Gökhan belediyenin kasasından ,tüm halkı ilgilendirmeyen bir konuda  böyle bir harcama yapamaz. İlla da 'FETÖ/PDY ve PKK/KCK’dan yargılananlara ve gazeteye destek olacaksa da kendi isim veya kendi parti grupları adına , kendi ceplerinden çıkacak para ile bu reklam ilanını verebilirler.”

Cumhuriyet Gazetesi Son 3 Yıldır Yayın Çizgisiyle FETÖ/PDY ve PKK/KCK Amaçlarına Uygun Hareket Ediyor

90 yıllık cumhuriyet gazetesinin  son 3 yılda yayın çizgisinden saparak FETÖ/PDY ve PKK/KCK amaçlarına uygun hareket ettiği belirten Ömercioğlu; “İlan reklam verdiği Cumhuriyet Gazetesi son 3 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devletine adeta düşmanlık eden bir yayın politikasını benimseyerek terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK/KCK’nın sesi olmuştur. Üzülerek belirtmek  isterim ki  90 yıllık Cumhuriyet gazetesi çizgisini artık tamamen kaybederek bugünkü haline gelmiştir. Bu yüzden de gazetenin 9 yöneticisi 'FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçlarından tutuklanmıştır. Cumhuriyet Gazetesinin son 3 yıldır yaptığı gazetecilik değildir. Çünkü manipülasyon ile gerçeği perdeleyip terör örgütlerinin amacına uygun hareket etmek, iç kargaşa çıkartmak ve ülkeyi yönetilemez hale getirmek kesinlikle gazetecilik değildir. Gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklamanın, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etmenin basın özgürlüğü olmadığı, bizzat basın özgürlüğü adı altında psikolojik operasyon olduğunu geçtiğimiz günler bize göstermiştir.  Bu çerçevede Cumhuriyet Gazetesi'nin son 3 yıldır yaptığı manipülasyon ile gerçeği perdelediği, terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK/KCK amacına uygun hareket ettiği, iç kargaşa çıkartmaya ve ülkeyi yönetilemez hale getirmeye yönelik haberlere imza attığını görüyoruz” dedi.

Ülgür Gökhan Devleti Tanımıyor mu?

Ülgür Gökhan’ın açıklamalarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Verdiği Mahkeme kararlarını tanımadığını belirten Ömercioğlu; “FETÖ'nün yayın organı olan Zaman Gazetesi ile aynı başlıkları manşet olarak atan FETÖ/PDY ve PKK/KCK’ya adeta kol kanat geren Cumhuriyet Gazetesine ilan vermekle de yetinmeyen Ülgür Gökhan, tutuklu yöneticilerine de Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemelerini adeta tanımayan bir üsluplaBu bir yargılama değildir. Yargının bağımsızlığı ile alakası yoktur. Bu bir yargı marifetiyle işkencedir” diyerek sahip çıkma cüreti göstermektedir” dedi

Ülgür Gökhan Neyin Diyetini Ödüyor?

Ülgür Gökhan’ın daha önce kayyumu tanımıyorum, bugün ise mahkemeleri tanımıyorum açıklamalarıyla neyin diyetini ödüyor diye soran Ömercioğlu; “Şimdi sormak istiyorum dün devletin atadığı kayyumu, bugün de mahkemelerin verdiği kararı tanımayan Ülgür Gökhan ne yapmaya çalışmaktadır? Hakkında yakalama kararı olan Can Dündar’a dün ödül veren bugün FETÖ/PDY ve PKK/KCK’ya yayınlarıyla kime hizmet ettiği ortada olan Cumhuriyet gazetesine şehrin belediye başkanı sıfatıyla beyanlarıyla ve ilan reklamlarla sahip çıkan Ülgür Gökhan neyin diyetini ödemektedir? Çanakkale’nin adını, Çanakkalelerin parasını nasıl bu şekilde hoyratça kullanabilmektedir? Çanakkale halkı bunları unutmayacaktır” açıklamasında bulundu.

  

PAYLAŞ