Turan’dan Çanakkale’ye Tüp Bebek Merkezi Müjdesi!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’ye tüp bebek merkezi kurulacağı müjdesini verdi. Turan, “Artık ailelerimizin tüp bebek talebi olduğunda çevre illere gitmeden Çanakkalemizde bulunan üniversite hastanemizden bu tedaviyi karşılama imkanı bulacak” dedi. 


Turan, vatandaşlardan gelen talep üzerine İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile yaptığı görüşmenin ardından, Sağlık Bakanlığı ile temasta bulunduğunu ve yapım çalışmaları devam eden yeni üniversite hastanesinde tüp bebek merkezi oluşturulacağını bildirdi.
AK Parti Grup Başkanvekili Turan konuya ilişkin şunları ifade etti; “Çanakkale’mizi ilçe ilçe, köy köy gezmeye devam ediyoruz. Ankara’daki yoğun gündemimizden imkan buldukça hemen Çanakkale’ye geliyoruz. Tabiri caizse pergelin bir ayağı Çanakkale, sonra Ankara. Çanakkale’mizde toplantılara gittiğimizde zaman zaman kadın kollarımızın bize not verdiğini, bu notlarda da tüp bebek talebinin olduğunu gördük. Bunu baştan tam anlayamadık, nedir, ne değildir diye. Şunu öğrendik ki; tüp bebek tedavisi ihtiyacı olan kadınlarımız, ailelerimiz bu taleplerini İstanbul, Bursa, İzmir gibi çevre illerde karşılıyorlar. Bunu sağlık müdürümüzle, rektör hocamızla konuştuk, bakanlığımızla görüştük. Bir müjdeyi vermek istiyorum. İnşallah 2018’in ilk 6 ayında bitmek kaydıyla yeni üniversite hastanemizde tüp bebek merkezi açılacak. Bundan sonra ailelerimizin tüp bebek talebi olduğunda çevre illerimize değil de Çanakkale’deki üniversite hastanemizden bu tedaviyi karşılama imkanı bulacak. Biz İstanbul, Ankara, İzmir’in neyi varsa sağlıkta, eğitimde, ulaşımda Çanakkale’de de olsun istiyoruz. Bu iddiamız için de çok uzun mesai harcıyoruz.”

 

PAYLAŞ