Teşkilata Hediye Otomobil Meselesi ve MHP’nin Heyecanı

Teşkilata Hediye Otomobil Meselesi ve MHP’nin Heyecanı

14/03/2015

AK Parti, CHP ve MHP milletvekili aday adayları birçok mecrada reklamlar yaparak kendilerini, isimlerini tanıtmaya çalışıyorlar.Toplamda 63 aday adayı var bunların 32si AK Partinden sayının çokluğundan mı, yoksa güçlü isimler olmasından mıdır bilemem ama son 1 aydır Çanakkalede herkes AK Partiyi konuşuyor ve herkes aynı soruyu soruyor, acaba listede kimler olacak? Bu hangi parti olursa parti ve partililer adına gurur verici bir durum. Geçtiğimiz aylarda bir kesim tarafından AK Parti bu dönem 2 vekil çıkarmakta zorlanır diye algı çalışması yapılmaya çalışılırken, şu anda konuşulan; “ AK Parti 3. sıraya koyacağı güçlü bir isimle 3 milletvekilini zorlar” şeklinde. Zorla mı diye kendime soruyorum? AK Parti belki 3 vekil çıkaramayabilir ama oylarını ciddi oranda artırabilir.

            Tabi burada MHPnin ve CHPnin göstereceği isimlerde büyük rol oynayacaklar, özellikle MHP bu seçimlerin anahtar partisidir. MHPye dostane bir eleştiride bulunmak istiyorum, aday adaylarının belli olmasına rağmen kamuoyunda olması gerektiği şekilde bir heyecan henüz yaratılabilimiş değil, bu heyecanın nasıl yaratılabileceğinin yöntemleri bellidir, bu konuda partide çokça tecrübeli isim de vardır, parti biran önce bu yönde çalışmalar yapmalıdır.

            Kendisini Truva caddesine astığı afişlerden tanıdığımız, AK Partinin uzun saçlı, uzun boylu, Fettah Cana benzerliğiyle şaşırtan, renkli aday adaylarından Mücahid Demir geçtiğimiz hafta  Merkez İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığına seçim boyunca çalışmalarına destek olmak amacıyla iki adet araç hediye etti. Laf aramızda Demirin maddi durumu iyidir, eli de açıkmış! Fakat burada anlayamadığım iki şey var. Birincisi 2 aylığına hediye etti de ne demek, hediyenin tanımı mı değişti? İkincisi Sayın Demir bu araçları geçici süreliğine de olsa teşkilatın hizmetine vermekle hata etmiştir, bu hataya merkez ilçe ve kadın kolları da ortak olmuşur. Teşkilatların böylesi bir dönemde herkese eşit mesafede durması gerekirken, birkaç adaya angaje olmaları yarın adaylıklar açıklandığında gereksiz kırgınlıklara sebep olacaktır. Ayrıca hediye edebilen var, edemeyen var. Şimdi Erdoğan Madakta çıkıp otobüs hediye ederse ne olacak? Bu tip şeylerle istemeyerek de olsa diğer aday adaylarının üzerinde bir baskı kurmak çok yanlış birşey. Eğer gerçekten teşkilatların böyle bir araç ihtiyacı var ise buna sponsor olacak birçok işadamı ve teşkilatın içinde görev yapan birçok isim var, ne gerek var böyle şeylere...