Tabanın Sesi Oldu, AYIYA DAYI DEMEM, YIKILSIN KÖPRÜLER!

Baskı, şantaj ve rüşvet görüntüleriyle akıllarda kalan CHP’nin delege seçimlerinin ardından meraklan beklenen merkez ilçe kongresi 10 Aralık Pazar günü yapıldı. Belediye ekibi olarak bilinen Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan kartelinin “ilkeli birliktelik” adı altında bir araya gelerek CHP’yi ele geçirme planının ilk ayağı olan merkez ilçe seçimlerini bu kartelin adayı olan Ali Uyanık 325 oy alarak kazandı. Hileli delege seçimlerinin ardından yapılan merkez ilçe seçimlerine en sert tepkiyi ise CHP İl Başkanı Nejat Önder’in eşi Melek Önder yaptı. “Ayıya dayı demem” diyerek çıkış yapan Melek Önder; “10 Aralık 2017 Bugünün halleri. Hamuduyla götürüp, kaşığı ile dağıtmak. Neymiş efendim "Dürüst şeffaf ve ideolojik, birlik ve beraberliği temsil eden" ekip.... Gülüyorum rezil hallerinize...Siz bu ideolojinin adamı olamazsınız gözü dönmüş iktidar ve para hırsı ile anca siyasetin çamur ve yüzkarasısınız. #KIRLİSİYASETE HAYIR. Ayıya dayı demem, yıkılsın köprüler...” dedi. “An itibarıyla Çanakkale CHP siyaseti kirli emellere teslim edilmiştir” diyen Melek Önder’ bu cesaretli çıkışıyla CHP tabanın sesi oldu.

ÜLGÜR’ÜN YAVERİ REMZİ YİĞİT’E TEPKİ VARDI
Merkez ilçe seçimlerinde bugün oy kullananlar delegeler ile ilgili olarak CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder daha önce yaptığı açıklamada, CHP Genel Merkezi'nin 'belediye başkanları seçimlere müdahil olmayacak' talimatına rağmen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın bizzat telefonla delegeleri çağırıp oy istedi. Bu nasıl parti, bu nasıl seçim? Bu seçimde bu CHP'de ne ararsan var. Başkanın danışmanı Remzi Yiğit, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Özkan Vural ile seçimlerin yapıldığı yerin tam karşısında buluştuğu dükkanda sabah saat 09.03'de bir deste para veriyor. 15-20 dakika sonra tekrar aynı yere gelen Çanakkale Belediye Spor yöneticisi bir deste para alıp, yarısını Hasoto lakaplı birine verip kalan yarısını cebine atıyor. Bu rüşvet alma ve para verme görüntülerini tek tek tespit ettik. Bu görüntülerle ilgili savcılığa başvurduk" diye konuşmuştu. Merkez ilçe seçimlerinde ise Remzi Yiğit’e tepki vardı. CHP’den yaşadığı sorunlardan dolayı istifa etmek zorunda kalan Ülgür Gökhan’ın yaverliğini yapan Yiğit’in kongrenin yapıldığı salonda listelere müdahil olması başta il başkanı Nejat Önder olmak üzere birçok isim tarafından eleştirildi.

AN İTİBARIYLA ÇANAKKALE CHP SİYASETİ KİRLİ EMELLERE TESLİM EDİLMİŞTİR
Belediye ekibinin delegeleri satın alarak merkez ilçeyi ele geçirdiği seçimin ardından en sert tepkiyi ise CHP il Başkanı Nejat Önder’in eşi Melek Önder yaptı. 
Ayıya dayı demem diyen Önder yaptığı açıklamalarda, “10 Aralık 2017 Bugünün halleri. Hamuduyla götürüp, kaşığı ile dağıtmak. Neymiş efendim "Dürüst şeffaf ve ideolojik, birlik ve beraberliği temsil eden" ekip....Gülüyorum rezil hallerinize...Siz bu ideolojinin adamı olamazsınız gözü dönmüş iktidar ve para hırsı ile anca siyasetin çamur ve yüzkarasısınız. #KIRLİSİYASETE HAYIR. Ayıya dayı demem, yıkılsın köprüler..”dedi. 
Önder’in merkez ilçe seçimlerine dair yaptığı açıklamalar şöyle; 
“SİZİ DEĞİL ÇANAKKALE..TÜRKİYE TANIYANA KADAR BAĞIRACAĞIM ANLATACAĞIM İSPATLAYACAĞIM...... #AYIYADAYIDEMEM”
“ÇANAKKALE GENÇ, DİNAMİK VE ŞEFFAF BİR BELEDİYE BAŞKANI İSTİYOR.DAHA VERİMLİ DAHA GÜZEL VE YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK BİR ÇANAKKALE İÇİN.CHP NIN GENÇ NEFERLERİNE YOL AÇIN.”
“Yeni kadrolarla yeniden yepyeni bir CHP ÇANAKKALE için Var mısınız? Önce belediye gençleşsin”
“Yorgun ve bitmiş insanların siyasette yer almasını İSTEMİYORUZ....”
“AN İTİBARIYLA ÇANAKKALE CHP SİYASETİ KİRLİ EMELLERE TESLİM EDİLMİŞTİR”
“ÇANAKKALE BİRİLERİNİN BABASININ ÇİFTLİĞİ OLDU. SUSMAYIN SUSMAK  ACİZLİKTİR.”
“Hem ATATÜRK düşmanı ol. Hem CHP’Lİ Yemezler. İpin çıkacak pazara...”
BİZ HİÇ BAĞIRMAYALIM CHP GERÇEKTEN BİTMİŞTİR 
Merkez ilçe seçimlerini eleştiren isimlerden birisi de CHP’nin muhalif isimi Mustafa Cebe oldu.  “Ali Uyanık gibiler bu memleket de CHP ilçe başkanı seçiliyorsa biz hiç bağırmayalım CHP gerçekten bitmiştir.” diyerek tepkisini gösterdi.
 

PAYLAŞ