Sur Kardeşliğinde Hodri Meydan, Sandığa Gidelim

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısına yine Ülgür Gökhan’ın “kardeşim” diyerek sahip çıktığı Sur kardeşliği damgasını vurdu. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu, teröre yardım ettiği için kayyum atanan belediye ile kardeşliğin Çanakkale ruhuna aykırı olduğunu ve tüm Türkiye’de tepkilere sebep olduğunu, Çanakkale’nin adının, HDP’nin barajı geçtiği için pilav dağıtan CHP’li bir belediye başkanı ile anıldığını bu durumdan rahatsız olduklarını belirterek; “Biz artık Başkanımızın HDP ile gündeme gelmesini istemiyoruz, madem demokratsınız, Koyalım bir sandık, Çanakkale halkı karar versin Sur kardeşliğin sürüp sürmeyeceğine” açıklamasında bulundu.

Koyalım Bir Sandık, Çanakkale Halkı Karar Versin

Proje sunumlarının ardından söz alan AK Parti grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu Sur Belediyesi’ ne Kayyum konusunu gündeme getirip,  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Kayyumu tanımaması ile ilgili yaptığı açıklamaları hatırlattı.

AK Parti Grup başkanvekili Av. Ömercioğlu,  Başkan’ın tutumunu eleştirdi.  Belediye Başkanı Gökhan’ın Kayyum açıklamaları ile ülke gündemine konu olduğunu da hatırlattı.

Av. Ömercioğlu,” Biz artık Başkanımızın HDP ile gündeme gelmesini istemiyoruz” şeklinde konuşup, Mecliste yeniden pilav ve kardeşlik tartışmasının başlamasının fitilini adeta ateşledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ömercioğlu Sur Belediyesi ile kardeşlik konusu ile ilgili daha önce yaptığı referandum taleplerini tekrarladı.

Ömercioğlu, “Koyalım bir sandık, Çanakkale halkı karar versin kardeşliğin sürüp sürmeyeceğine” dedi.

PAYLAŞ