'Şucu', 'Bucu' Kent Konseyi İftar Veriyor

'Şucu', 'Bucu' Kent Konseyi İftar Veriyor

11/07/2015

Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhanın iyi yaptığı şeyleri söyleyince CHPnin bir üyesi haline gelmiyorsunuz, şimdi söyleyeceklerimin bu kapsamda değerlendirileceğini düşünüyorum.

Sayın Gökhan HDPnin barajı geçmesi ve barajın yıkılması konusunda duyduğu memnuniyeti dile getiriyor. Bu durum karşı görüşte olanlar tarafından eleştiriliyor, bu eleştiriler kısmen doğrudur yanlış bakış açısına göre değişir.

Ama bugün doğru yapılan bir şey var; bütçesi Çanakkale Belediyesi tarafından karşılanan Kent Konseyi sokak iftarları veriyor. Hani “şucu”, “bucu” dediğimiz Kent Konseyi sokak iftarları veriyor. Ben bu durumu takdir ediyor, tebrik ediyorum, helal olsun, adamların attıkları taş ürküttükleri kurbağaya değmiş demek ki... Şimdi CHPnin ve Ülgür Gökhanın Çanakkale merkezde aldığı oyun neden bu kadar yüksek olduğunu daha iyi anlayabiliyoruz.

Aslında bu iftarlara karşılık demeyeceğim ama gönlümden geçen şöyle bir şey de yok değil; AK Partinin bugüne kadar Çanakkale Milletvekilliğini yapmış isimler bir araya gelseler, aynı masa etrafında toplanarak 10 bin kişiye iftar verseler... güzel olmaz mı...!  Bakınız Cumhur Ersümer bu tip iftarları her yıl yapıyor...

Ayrıca AK Parti her yıl sokak iftarları yapıyordu, İstanbul belediyeleri gelip burada iftar veriyordu. MÜSİAD geçen sene binlerce kişiye iftar verdi.... ne oldu bu iftarla bir anda kesildi... Bu şehirde çok önemli boşluklar bırakılıyor, bu boşlukları iktidarın tek milletvekili Bülent Turanın tek başına doldurması mümkün değil. Dolayısıyla Sayın Turanın yanına poz vermek için değil bir işin ucundan tutmak için yanaşanlar girmeli...