Seçimlerin Finali

Seçimlerin Finali

06/06/2015

Seçimlerin Finali

2015 Türkiye Genel Seçimleri 25.Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerinin seçilmesi sonuçları açıklandı. Çanakkalede sonuçlar şu şekilde oldu; AK Parti 2 Milletvekili, CHP 1, MHP 1 Vekil çıkardı. Birinci parti ile ikinci parti arasındaki oy farkı 5 bin civarında oldu.  Çanakkaledeki sonuçlar tüm siyasi partileri memnun ederken, CHPnin oylarında önemli ölçüde bir düşüş göze çarptı, MHPnin oylarında ise önemli orda bir artış dikkat çekti. CHPdeki düşüşün sebebi olarak ise HDPye giden oylar gösterildi. Çanakkaleyi önümüzdeki dönemde mecliste AK Partinin adayları Bülent Turan, İsmail Kaşdemir, MHPnin adayı İ.Kürşat Turan, CHPnin adayı Muharrem Erkek temsil edecek. AK Parti Milletvekili Bülent Turanın bakan olarak 25.hükümette görev almasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Evet 7 Haziran akşamı ortaya çıkacak tablonun bu şekilde olması bekleniyor.

 Müjdeyi Bülent Turan Verdi

7 Nisanda seçim çalışmalarına başlayan ve şehrin daha önce tecrübe etmediği şekilde başarılı bir kampanya yürüten Turan tüm Çanakkalelilerin umudu oldu. İstanbulun siyasi, Ankaranın bürokratik gücünü tüm Çanakkalelilere hissettiren Turan, seçim kampanyası sürecinde çalışmalarıyla Çanakkalenin nasıl bir fırsatı yakaladığını gözler önüne serdi. Bir telefonla ayladır çözüm bekleyen sorunların nasıl çözüldüğüne hep birlikte şahit olduk.

Kapandığı günden beri şehrin gündeminde olan Orman Bölge Müdürlüğünün açılacağı müjdesini Başbakanla görüşerek onayını alan Bülent Turan verdi.

Çan Devlet Hastanesine yaşanan doktor sıkıntısının çözümüne yönelik olarak bir doktor olsa yeter diyen ilçe halkına, Sağlık Bakanıyla görüşecek onay alan ve “bir yetmez, altı doktorun tayini yapıldı” diyerek müjdeyi veren Bülent Turan verdi.

Biga ve Ayvacıkta ihtiyaç olan derslikler için Milli Eğitim Bakanıyla görüşerek onay alan ve bu iki ilçeye Fen Lisesi yapılacağı müjdesini Bülent Turan verdi.

Gökçeadaya yaptığı ziyaret sonrasında adaya 2 lise, orta okullar ve spor komplekslerinin yapılarak, ilçedeki fakülte ve yüksekokulların sayısının da artırılarak adaya 12 ay hareketlilik yaşatacak bir eğitim kampüsünün yapılacağı müjdesini Bülent Turan verdi.

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Bozcaadanın ulaşım ve trafik problemiyle alakalı çözüme yönelik olarak limanın yerinin değiştirileceği bununla hem ulaşımın hem de adanın doğa güzelliğinin korunacağı müjdesini Bülent Turan verdi.

Biganın ihtiyacı olan araç muayene istasyonu talebine Başbakan ve Bakanla görüşerek onay çıkaran ve önümüzdeki bir kaç ay içinde faaliyete geçeceği müjdesini Bülent Turan verdi.

Girişimleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığınca Çanakkaleye 11 mahalle tipi futbol, basketbol ve voleybol sahası yapılacağı müjdesini Bülent Turan verdi.

 Tüm bu yapılanlar 4 aylık süreçte ve bürokrasinin tam olarak işlemediği seçim sürecinde yapıldı yani bu daha başlangıç. Seçimlerden sonra Çanakkale için yapılacak olan yatırımları şehir VİP ayrıcalıkla alacak, bunun olabileceğini yaşayarak gördük. Artık Çanakkalenin bir telefonla aracısız olarak Sayın Cumhurbaşkanıyla, Başbakanla, Bakanlarla görüşebilen ve iş bitirebilen bir siyaset adamı var.