Seçimlerin Ardından

Seçimlerin Ardından

08/06/2015

Peki Şimdi Ne Olacak

Azınlık hükümeti kurulacak ve iki yıl sonra erken seçim olacak. Koalisyona hiçbir parti yanaşmayacak sebebi ise; CHP, MHP, HDP yıpranmadan, yıpratmayı deneyecekler. Bunu da ancak azınlık hükümeti kurulursa yapabilecekler. Son ana kadar da azınlık hükümetine  bizden destek yok, diyecek ama illa bir parti destek verecek. 45 gün içinde erken seçime gidilmesi CHP, MHP ve HDPnin işine gelmeyecek. Çünkü AK Parti dışındaki tüm partiler beklediğinin üzerinde oy aldılar, en erken seçim iki yıl sonra. Neden iki yıl sonra sorusunun bir diğer cevabı da yeni seçilen milletvekillerinin özlük haklarını ancak iki yılda alabiliyorlar olması.

Seçmen bu seçimin sonucuyla sadece AK Partiye değil tüm siyasi partilere çok açık ve net bir mesaj vermiştir; “ben artık her şeyi görüyorum ve anlıyorum”  demiştir. Bu benim Türk Milletine olan inancımı bir kat daha artırdı. Bu seçim bir sonuç değildir, bu seçim bir sonucu doğuracak sürecin başlangıcıdır. Bu süreç iki yıl sürecek ve iki yılın sonunda yeniden seçime giden Türkiye işte o zaman kararını verecektir.

Türk Milleti 13 yıldır teveccüh gösterdiği AK Partinden vazgeçmiş değil, bunu sandıkta gösterdi. Bugün ki tabloyu bir çöküş olarak yorumlayanlar yanılıyorlar. Bugün ki tablo aslında iyi okunur ve gerekenler yapılırsa AK Parti çok daha güçlü olarak sandıktan yeniden çıkacaktır.  Millet AK Partiye son üç yılda yapılan hatalardan dolayı bir mesaj vermiştir. Bu yapılan hatalar herkesin malumudur. İşin özeti AK Parti bu son üç yılda AKP denilen bir yapı haline gelmiştir, bu millet bunu kabul etmemektedir. Çünkü AK Parti milletin öz malıdır...

 

Çanakkale Yereli Okuyalım

Çanakkalede sonuçlar beni çok şaşırttı. AK Parti Çanakkalede 2.parti durumuna düştü. MHP beklediğimden çok daha az bir oy aldı. CHP, MHPye ve HDPye oy kaptırmasına rağmen çok yüksek bir oy aldı. Birinci parti olan CHP ile, ikinci parti olan AK Parti arasındaki fark merkezde 10 binden 20ne bine çıktı. Bu tablonun bir tek sebebi var işte bu da şudur diyemeyiz.

Çanakkalede ortaya çıkan tabloya bakarak hiç kimse şunu demesin; adaylar yüzünden biz bu sonucu aldık, bu işin en kolayı olur. Ben 32 aday adayından kimsenin aradaki bu oy farkını kapatacağını ve Çanakkalede bugün ortaya çıkan tabloyu değiştirebileceğine inanmıyorum, bu durumu tek başına bir aday düzeltemez. Ve şunu da belirtmek isterim Allahtan birinci sırada Bülent Turan, ikinci sırada mevcut vekil İsmail Kaşdemir vardı. Aksi durumda bir de parti içi bölünme ve çekişmeler yaşanacaktı ve emin olun o zaman oy farkı çok daha artacaktı.

 

Gelin Biraz Gerçekleri Konuşalım...

AK Parti etiketine sahip olmak önemli bir ayrıcalık haline geldi. Bu durum normaldir fakat hiçbir niteliği olmayan, sadece parti etiketiyle toplumda var olan mahlukatlar, bu şehirde olduğu gibi tüm ülkede milletin başına bela oldular. 

Teşkilatlarda bir şekilde görev alanlar kendilerini üst düzey devlet görevlisi gibi görmeye başladı. Sokaktaki vatandaşa tepeden bakan ve hükümetin yaptığı yatırımları kendi cebindeki parasıyla yapmışçasına naralar atan mahlukatlar türedi...

Bir şekilde sahip olduğu AK Parti etiketiyle şehirdeki en kaymaklı işleri koşturan, “saygın” işadamları türedi.

Devlet kurumların bütçesini, babasının malı gibi gören helal-haram gözetmeden patlayıncaya kadar bu bütçeleri saçma sapan şekilde kılıflar bularak yiyen mahlukatlar türedi.

 Tek niteliği, teşkilat mensuplarını yalamak olan kurum amirlerinin birçoğu, partinin askerleri haline geldiler. Aslında parti bile bu kadarını öngöremedi ve bu amirlerin bu kadar yalama olacaklarını tahmin edemedi. Teşkilatın içindeki mahlukatların ekmeğine yağ süren bu durumun sonucu ise kucak kucağa verilen pozlar oldu.

Facebook icat olduktan sonra buralardan atar yapan, millete racon kesen, evlerden uzak, evlat olsa sevilmeyecek tipler ortaya çıktı. Ve o tipler her fotoğraf karesinde yerlerini aldılar. İşte en çok zararı da bu cahiller verdi. 

Kıçı taharet, alnı secde görmeyen “dindar”, “muhafazakar” bir tabaka ortaya çıktı. Rakı masasında hangimiz  daha Osmanlıyız , hangimiz daha büyük dava adamıyız kavgalarına şahit olduk.

Şehirdeki namuslu, şerefli insanlar hakkında iftira, dedikodu üreterek itibarsızlaştıran sözde cemiyet insanları türedi. Allah sizin belanızı verdi, verecek de....

Bu liste böyle uzar gider....

Bu partiye emek vermiş, gönül vermiş insanlar dışlandı, ötekileştirildi. Partinin muhafazakar kanadı, yüzünden nur akan insanlar küstürüldü, vefa gösterilmedi.

Bu tablo sadece Çanakkalede değil Türkiyenin 81 vilayetinde aynı. Kim yalanlayabilir ki bu söylediklerimi? Üstelik bu daha küçücük bir parçası.....İşin diğer boyutları ötekileştirme, benden olmayana yaşam hakkı yok demeler.... Bunlar da ayrı bir yazı konusu olsun....

            Bu yazdıklarıma herkes katılacak, haklısın  diyecek.  Hatta en çok da yukarda saydığım tipler katılacaklar. İş bu kadar da pişkinliğe vurmuş durumda.

 

Düşün Partinin Yakasından

Yukarıda bahsettiğim tipler düşün bu partinin yakasından, istifa edin, defolun gidin. Bu partiye oy bile vermeyin....Çünkü sizin oy vereceğinizi duyanlar, sizinle aynı safta olmaktan utanırlar. İşgal ettiğiniz partideki görevlerinizden, işgal ettiğiniz STKlardan, işgal ettiğiniz kurum müdürlüklerinden defolun gidin....Facebook hesaplarınızı birilerinin yaptığı gibi dondurun, mümkünse iki yıl kapı dışarı çıkmayın. Bu millete yaşattığınız travma yeter, sülükler....Evet kastettiğim sülük sensin sana diyorum....!

 

AK Partiye Bir Ülgür Gökhan Lazım

CHP ile ilgili söyleyecek çok bir şey yok. Belediye Başkanı Ülgür Gökhanın koymuş olduğu 140 oy hedefi neredeyse tuttu... Helal olsun adamlara.... Vekillerini tebrik ediyorum. Ama burada Sayın Gökhanı ayrıca kutlamak lazım, tebrikler başkan...

Bir akademi açalım, siyaset akademisi sizi başına koyalım. Bu şehirde siz siyaset adamları yetiştirin, inanın belediye başkanlığından çok daha fazla hizmet etmiş olursunuz bu şehre, şehrin buna ihtiyacı var....!

            Yerel seçimlerden sonra da yazmıştım Çanakkale Bir Kaledir ve Bu Kalenin Kumandanı Ülgür Gökhandır. Şimdi CHPde kimse sesini çıkarmasın, İl Başkanından, partiye alınacak çaycıya kadar Sayın Gökhan kimi derse o isim olsun, buna sonuna kadar hakkı var. 

AK Parti Ülgür Gökhanı bir şekilde ikna edip transfer edebiliyorsa etsin. Yoksa merkezde AK Partinin bir Ülgür Gökhana ihtiyacı var. O Gökhanı buldukları vakit, her şey çok farklı olacaktır....