Sayın Başkan Bize De Bir Göz Kırpın…!

Sayın Başkan Bize De Bir Göz Kırpın…!

24/09/2016

Şehitler diyarı Çanakkalenin belediye başkanı şehitlerin kemiklerini sızlatıyor. Ne mi yapıyor? Artık tüm Türkiye biliyor, ben yaptıklarından ötürü kimin ya da kimlerin ona övgüler dizdiğini söylersem herhalde meselenin vahameti anlaşılmış olur. HDP eş başkanı Figen Yüksekdağ, hani şu PYD, YPGye sırtımızı dayıyoruz diyen Figen, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun diyen CHPli Muharremle karıştırmayın diye özellikle belirtiyorum, hani “çirkin” bir kadın var ya ondan bahsediyorum. HDPli Figen, üzülerek bizim ifadesini kullanıyorum, “bizim” belediye başkanı Ülgür Gökhana sahip çıktı. Niye mi sahip çıktı? Ülgür Gökhanın “kardeşim” dediği Sur Belediyesine Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından atanan “kayyumu tanımıyorum” açıklamasının ardından, PKKnın yılmaz savunucusu, meclisteki siyasi uzantısı Figen, Gökhana sahip çıktı dedi ki; bu onurlu bir davranıştır… Ne kadar onur kırıcı değil mi? Ama onuru olana, anlayana…

Ne olacak böyle, partisi Ülgür Gökhanı önümüzdeki dönemde belediye başkan adayı göstermediğinde “yedek” olarak  gördüğü, söylem ve eylemleriyle politika desteği verdiği HDPden aday mı olacak, bunların hepsi yoksa bu yüzden mi? Her gün yeni bir skandal, yeter artık şehir bunları hak etmiyor.

Eminim Ülgür Gökhan da bu durumdan çok “rahatsızdır” ve rahatsızlığını ettiği ağız dolusu küfürlerle etrafındakilere hissettiriyordur da… “Küfür ettiğini nereden biliyorsun kardeşi?” diye soranlar olacaktır. Cevabım; "biliyorum kardeşim,” ağır cezada yargılandığı iki dosyanın iddianamelerini okuyanlar Ülgür Gökhanın gerçek yüzünü görmüşlerdir, kimlere neden küfretmiş, nasıl küfretmiş, hepsi yazıyor iddianamede, biz de yazacağız… Belediye şu sıralar yeterince skandalla gündeme geliyorken, bir de bunlar piyasaya çıkmasın ama önümüzdeki günlerde çıkacak…!

Neyse bu muhabbet uzar gider.. Kapatmadan görevinden istifa etsin diye https://www.change.org/p/çanakkale-belediye-başkanı-ülgür-gökhan-istifa-etsin adresinde binlerce Çanakkalenin imza verdiği Sayın Başkana bir öneride bulunmak istiyorum; Sayın Başkan hani bizim yaklaşık bir ay boyunca nöbet tutuğumuz ve sizin bu süre zarfında önünden dahi geçmediğiniz Çanakkale İskele Meydanı var ya orasını adını Demokrasi Meydanı olarak değiştirin derim. Zaten Ak Parti İl Başkanımız Yeşim Karadağ da yazılı olarak talep etti ama halen bir gelişme yok. Aralarında İzmirin de olduğu birçok şehir bu nöbetlerin tutulduğu meydanların adını 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı olarak değiştirdi, Çanı Çan yapan adam Abdurrahman Kuzu, Demokrasi Şehitleri parkını açtı, peki siz neyi bekliyorsunuz? Yoksa meydanın adına ilişkin başka bir tasarrufunuz mu olacak? Bizim bu talebimize ses verin, bir göz de bize kırpın…!

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlunun ifadesiyle; “Sayın Başkan bir gözüyle CHPye bir gözüyle HDPye göz kırpıyor. Ama bu gözlerin bir birbirini görmesini istemiyor, bunu birisi dile getirince de bağırıyor…!” diyor. Alışıksınız siz Sayın Başkan ..! bize de bir göz kırpın…! Şu meydanın adını değiştirin artık…! Belki üzerinizdeki baskı az da olsa kalkar…!