Onlar HDP Barajı Geçtiği İçin, Gençler İse Mehmetçik İçin Pilav Dağıtıyor!

Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanlığı, şehitler ve Afrin zaferi için mevlit okutup, pilav dağıttı. Pilav dağıtım standındaki , “Bu şehirde pilav terörün destekçisi barajı geçti diye değil, Mehmetçiğimiz Afrin’de destan yazdığı için dağıtılır!” yazılı afiş dikkat çekti. 
Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanlığı, şehitler ve Afrin zaferi için mevlit okutup, pilav dağıttı. Pilav dağıtım standındaki , “Bu şehirde pilav terörün destekçisi barajı geçti diye değil, Mehmetçiğimiz Afrin’de destan yazdığı için dağıtılır!” yazılı afiş dikkat çekti. Ak Parti gençlik Kolları bu afişiyle Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a göndermede bulundu. Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, konuşmasında ayrıca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek’e de gönderme yaptı.

Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık konuşmasında şunları söyledi;

Bir milletin, mukaddesatı uğrunda verebileceği bedellerin , ne olabileceğini açıklayan ve sadece açıklamakla kalmayıp, küffarın o nursuz suratına iman tokadını nasıl indirdiğini gösteren kutlu zaferin adıdır Çanakkale!

Her karış toprağı şehit kanlarıyla şereflenen şehirdir Çanakkale!

İstiklal güneşinin doğduğu, istikbalin umudu olan şehirdir Çanakkale!

Azez’in, Cerablus’un,  Afrin’in, 15 Temmuz destanının ön sözünün yazıldığı şehirdir, Çanakkale!

EY Yakın zamanda “Sınırımızda başkası olacağına PYD olsun!” diyen fikrin sahibi  Milletvekili;

EY Afrin Harekatı başlamadan önce, “Afrinin içine girilmesini doğru bulmuyorum, Daha derinlere inmenin mantığı yok, gerekte yok. Daha fazla şehit veririz” diye açıklamalar yaparak, adeta Mehmetçiğimizin kahramanlıklarını unutup yok sayan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı;

EY Terör sevici HDP’nin barajı geçmesini bahane edinip, Çanakkale Ruhuna yakışmayacak bir hareketle, hayır dua edercesine Pilav dağıtan Belediye Başkanı;

Söylediklerinizi asla unutmamakla birlikte hatırlatmak isteriz ki ;

ÇANAKKALE; Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yazdığı destan adına,

Şehadete koşarak giden aslan parçaları adına,

253 Bin Çanakkale Şehidin maneviyatları adına

Yolumuz Kızılelmadır!” diyenler adına Dua’lar okunan,

Hayırlar yapılan, Pilavlar dağıtılan bir şehirdir!

Bu düşünceler ve bu inançla,

 Ak Parti Gençlik Kolları olarak bizler, bugün Çanakkale merkez ve 11 ilçemiz ile aynı anda birliğimizi ve dirliğimizi ortaya koymak için pilav dağıtıyoruz.

Rabbim, Güvenlik güçlerimizi her daim muhafaza eylesin!

Onları her daim çıktıkları yolda Muvaffak eylesin.

Mazluma umut olmak adına çıktıkları her yolda, onları emin kılsın!

Ve son olarak, Tüm tarih bilsinler;

Türk milletine ait olmayı beceremeyenler ve İnanç ruhunu milletiyle birleştiremeyenler karşısında KIYAM’da olmaya devam edeceğiz”

İl Gençlik Kollarının dün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinliğine, Ak Parti Çanakkale İl Başkanvekili Av. Ergin Sezen, Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Balık, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

 

PAYLAŞ