Ömer Babasına Sordu; Sen Ölmedin mi?

Ömer Babasına Sordu; Sen Ölmedin mi?

26/07/2016

Ömer Babasına Sordu; Sen Ölmedin mi?

Hainler meclise saldırdılar. Cumhurbaşkanına saldırdılar. MİTe, Genel Kurmaya saldırdılar.. Emniyet Genel Müdürlüğüne, TÜRKSATa saldırdılar.. Darbe bildirisi okuttular TRTde. Genel Kurmay Başkanının boynuna ip geçirdiler. Hava, Kara, Deniz, Jandarma komutanını rehin aldılar.. Halkın üzerine ateş açtılar. Bunu düşman askeri değil içimizdeki nefsini şeytana satmış dini bir maskot gibi kullanan, FETÖCÜler yaptı..

Allah yardım etti de bu ihanet planı başarıya ulaşmadı. Yoksa her şey planladıkları gibi gerçekleşseydi, bugün başka bir gün olacaktı.. Ama onların planı varsa, Allahın da bir planı vardı ve galip olan da Onun planı oldu. Bu darbe girişimi Allahın yardımı, vesile olarak Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve milletin feraset ve fedakarlığı, cesareti ile engellendi.

Millet meydanlarda demokrasi nöbetlerinde, devlet ise bu yapıdan topyekûn kurtulmak için ciddi gayret içinde. Bunu atlatan milletimiz, bundan sonrasını daha kolay atlatacak ve artık Türkiyede yepyeni bir dönem başlamış olacak. Belki de bu FETÖ terör örgütü sorunun çözülememesinin en önemli sebebi olan sistem sorunu da böylelikle çözüme kavuşacak bunun olabileceğini görüyoruz.

81 ilde olduğu gibi Çanakkalede tek yürek olarak darbeye hayır dedi ve kararlığını ilk günden buyana süren demokrasi nöbetlerinde gösterdi. Sürecin baş aktörü şüphesiz AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turandı. Darbe girişimini uçakta öğrenen Turan, Edremit havaalanına iner inmez, Sayın Vali, Emniyet Müdürü ve ilgilerle gerekli koordinasyonu sağlayarak, milletle beraber sahadaydılar ve hareket olan askeri birliklere adeta nefes aldırılmadı. Günlerdir süren demokrasi nöbetlerine ilçe ilçe gezerek katılan Valimiz ,Turan, ve Ayhan Gider meydanı bir an olsun boş bırakmadılar ve binlerce vatandaşla bir araya geldiler. Herkesin olağanüstü hal yaşadığı günlerde bir günlüğüne meydanlarda, kürsüde poz verenlerin aksine, ilk günden beri Ankara, Çanakkale arasında mekik dokuyan sabahın ilk ışıklarına kadar meydanlarda olan AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turanın başından geçen bir olay ise Lanet olsun darbecilere dedirten cinsten, Turan yaşadığı olayı şöyle anlatıyor; “epeydir göremediğim 7 yaşındaki Ömer, evladımın beni gördüğündeki şaşkınlığı ve boş bakışlarla "Baba sen ölmedin mi?" demesi! Lanet olsun darbecilere” milletimize bu tramvayı yaşatanlara lanet olsun.

Operasyon Çocuğu İş Başında

Gündem çok yoğun herkesin aynı şeyleri konuşuyor, gözaltına, açığa alınanlar, tutuklananlar uzunca bir sürede bunlar konuşulacağa benziyor. Tabi bu durumu fırsata çeviren leş kargalarına, sırtlanlara ise adeta gün doğmuş durumda. İtibar suikastı yapmaya çalışan, tüccar gazeteciler kendilerini hemen belli ettiler. Operasyon çocuğu (O.Ç) olduklarını açıktan gösterdiler, şaşırdık mı, hayır şaşırmadık. Bu Operasyon Çocukları(O.Ç)ler ne mi yapıyorlar? 17/25 Aralıktan öncesindeki sen oradaydın, ben buradaydım, o şuradaydı pozlarını kullanarak, adeta şantajda bulunuyorlar, iftiralar atarak karalama kampanyası yürütüyorlar. Çanakkale halkı bunlara prim vermiyor, çünkü neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını herkes çok iyi biliyor. Gariptir, bu Operasyon Çocukları(O.Ç)ler birilerine şantaj yaparken kendilerinin ne yaptıklarını unutuyorlar, hatırlatmakta fayda var… Mesela FETÖCÜ olduğu için kapatılan ÇAGİADa üye olmuş gazeteci sağa sola çamur atıyor, muhabbet içinde olduğu bu derneğe televizyon kurmak için kırk takla atan gazeteci de sağa sola çamur atıyor. En büyük şantajı, itibar suikastını yapmaya çalışan zavallı tüccar gazeteci, operasyon Çocuğu(O.Ç) ise FETÖCÜ olduğu için kapatılan ÇAGİADın yöneticileriyle halen daha devam eden çok özel hukuku ve ciddi para ilişkilerini unutarak adeta ÇAGİADın sesi olan gazetesinin attığı manşetleri, ilanları unutarak sağa sola çamur atıyor.

Oysa bu tüccar gazeteci, operasyon Çocuğu(O.Ç)nin bu günlerde çok önemli işleri var. Ne mi o işleri söyleyeyim?

Darbe girişimi eğer başarılı olsaydı, Çanakkale sıkı yönetim komutanı olarak olarak ilan edilen, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiralin gözaltına alınmasının hemen ardından bu operasyon Çocuğu(O.Ç) özel haberlerle cilalama çalışması yapıyor ve komutanın masum olduğu algısını yaratmak için yaptığı özel haberleri servis ediyor. O komutan darbeye teşebbüsten tutuklandı, peki bu operasyon Çocuğu(O.Ç) ne yapmış oldu? Darbeciyi savunmuş mu oldu? Şaşırdık mı hayır.

Bu operasyon Çocuğu(O.Ç), tüccar gazetecinin şu günlerde en önemli işlerinden birisi de FETÖ üyesi olduğu için yargılanan işadamlarını savunmak, ama sadece parasını verenlerini… Onların adeta sesi durumunda, parayı verenin düdüğü olan bu zevatın neler yaptığını hepimizi görüyoruz, kesinlikle dikkate almıyoruz ama tüm yaptıklarını not ediyoruz…