NAZIM’IN ÇOCUKLARI !

NAZIM’IN ÇOCUKLARI !

18/06/2016

Onlar,gericilik,yobazlık,bağnazlıkdiye durmadan İslam dinine saldırırlar.Teknolojik gelişmeleri Müslümanlar engelledi,diye iftira ederler. Ama,neden ve nasılsa,hızlı trenlere,çevre yollarına,köprülere,uydulara,teknolojik ve sanayi kalkınmamıza da karşı çıkarlar.Yapılan,yapılacak olan camilere istemezük diye bağırıp çağırırlar.Aynı yerlere kilise ya da sinagok yapılsa,pek de memnun olurlar.Onlar,sık sık sanatın gölgesine sığınırlar.Sanat diye Allahtan şüpheyi,İslamın çağdışılığını anlatmaya çalışırlar. Onlar,Asala,PKK,DHKP-C gibi Marksist,leninist,Komünist görünen ama,aynı zamanda yahudi baronlara,Amerika,israil,İngiltere,Almanyaya da hizmet eden anarşistlere de hiç kızmazlar,laf söylemezler.Onlar,entel,dantel,kibar,zarif,ilerici,devrimci geçinirler.Ara-sıra da duvarlarımıza Zulüm 1453de başladı diye yazarlar.Türkiye Cumhuriyeti Devletine,Müslüman-Türk milletine,askerimize,polisimize katil derler ve her fırsatta yabancı ülkelere şikayet ederler. Türkiyede özgürlük,eşitlik,insan hakları,demokrasi yok derler. Kızıl Çinin Sincan-Uygur bölgesindeki zulmünü,Rusyanın Çeçenistan ve Kırımdaki işkence ve eziyetlerini,Fransanın cezayir katliamını,İsrailin Filistindeki soykırımını hiç görmezler.Katil Beşşar Esedi alkışlarlar.Türkiyede yaşarlar ama,Türkiyenin kalkınmasını,rahat ve huzurunu hiç istemezler.Umumi olarak kendilerine solcu,ilerici,aydın,demokrat vs derler ama,KRİPTO YAHUDİ,ERMENİ,RUM,SABETAYİST olduklarını da hep gizlerler. Taaa Sultan Alparslandan,Malazgirtten,Fatihten,Viyana önlerinden gelen bir kinleri,intikam duyguları vardır. Nazımın çocukları !!!

-- Beni stalin yarattıdiyen Nazımın,

-- 1935 yılında,resimli Ay mecmuasında kendinden Türk değil,Türkiyeli şairdiye bahsettiren Nazımın,

--Romanyaya kaçtığında beynelminel komünizmin kahramanı anonsu ile karşılanan Nazımın,

-- 30 Haziran 1951de Rusyada,havaalanında Bundan sonra şehrim Moskova,vatanım Rusyadır.Ömrümün sonuna kadar Stalinin bayrağı altında vazife göreceğim.diyen Nazımın çocuklarından bahsediyorum. Kendi oğlu Mehmete devamlı Memet demesinden dolayı,oğlu babasına dargındır ve soyadını kullanmaz. Mehmet der ki; Babamın Türkiyedeki şiirleri güzeldi.Sonrakiler ruble için yazılmışlardı. Zekeriya Sertel de 1978deki bir yazısında şöyle der: Nazıma Moskova dolaylarında,Peridelkino denilen yazarlar köyünde güzel bir köşk vermişlerdi.Nazımın geliri artmış,birdenbire zengin olmuştu.  Ama,nazım Hikmetin dedesi Nazım Paşanın bir Yahudi olduğu pek söylenmemişti. Aynen,Karl marks,Engels,Stalin,Leninin Yahudi olduklarının söylenmediği gibi !

Yahya Kemal, Körfezdeki dalgın suya bir bak,göreceksin / Eski gecelerden biri durmakta derinde / Mehtap,deniz ve senin en güzel aksin / Velhasıl duruyor her şey yerli yerinde. şiirini Nazımın annesi için yazdığı söylenir.

Sovyetler Birliği Komünist Partisi Merkez Komitesi arşivinden alınan bir mektubunda bakınız Nazım Hikmet neler yazmış: Saygıdeğer Nikita Sergeyeviç, 19 yaşımdan beri,yalnızca kalbimle ve kafamla değil,geçmişimle de Sovyetler Birliğine bağlıyım.Bolşevik Partisine ilk defa 1923 yılında üye oldum.Ardından 1924 yılında yine Moskovada,1925 yılı başında Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi oldum.Doğu Emekçileri Komünist Üniversitesini bitirdim ve parti işleri için Türkiyeye gittim.1925 yılı sonunda,Ankarada yeraltı çalışmaları gösterdiğim için gıyaben 15 yıl hapis cezasına çarptırıldım.Sonra yine Moskovaya döndüm.1928 yılında Türkiyede parti işleri ile uğraştım. O zaman da,1950 yılına kadar toplam 56 yıl hapis cezasına çarptırılmama karşın,toplam 17 yıl cezaevinde kaldım.Başta Sovyet halkı olmak üzere,ilerici insanların mücadelesi sonucu cezaevinden çıkarıldım.Ben,sayılı komünist şairlerdenim.Çok mutluyum.Çünkü,büyük Ekim devriminin beşinci yıl dönümünü Moskovada kutladım.Bu nedenle de şiir yazdım.SBKPnin 22. kongresini kutladım.Bu nedenle de şiir yazdım.Artık 10 yıldır Moskovada yaşıyorum,ailem de yanımda.Bütün Sovyet halkı gibi,buradaki  yaşama alıştım.Saygıdeğer Nikita Sergeyeviç yardım edin,ben Sovyet vatandaşı olmak istiyorum.En iyi dileklerimle.Saygılarımla. Nazım Hikmet,7 Aralık 1961

Biz de diyoruz ki; vatan ve millet hainliğinde Nazıma çok benziyorsunuz,hatta daha da öndesiniz.Eyyy,Gezi-zekalılar ! Neden onun gibi Sovyet vatandaşı olup,Türkiyeden defolup gitmiyorsunuz?!

Tabiii,burada cukka çok güzel,mama çok güzel!!! Aslında Türkiyedeki hürriyet,özgürlük, hayvanlar aleminde bile yok! İnanın ki burada çok özgürsünüz ! Türk Devletinin,Müslüman-Türk milletinin paralarıyla şan,şöhret,makam,mevki,servet sahibi olun,ondan sonra da bu milletin kutsallarına küfredin değil mi !!!

Nazımın Çocukları !