NASIL TAKLAYA GELDİK(2)

NASIL TAKLAYA GELDİK(2)

20/08/2016

Bilmemiz ve örnek almamız gereken gerçek millî kahramanları bir türlü bilemedik,öğretmediler,tanıtmadılar.Mesela,Kore’ye giden birliğimizin komutanı,kurmay albay Celal Dora ! Kore’de çatışma sırasında,Amerikalı komutan, kendi birliklerini geri çekip Türk askerlerini ortada,desteksiz bırakır.Albayımız,en az kayıpla birliğimizi kurtarır,geri çeker.Karargaha döndüğünde Amerikalı subay,ayakları masada,alaycı bir halde,’’Hayret,kurtulabildiniz mi,nasıl başardınız’’ gibi laflar ederken,Celal Dora tabancasını çekip Amerikalı subayı alnından vurur.Hemen geri çağırıp rütbe verir ve emekli ederler.Eminim ki,bazı tarih öğretmenleri bile bunu bilmiyorlardır. NEDEN?! Amerikancı eğitim sistemi,Fullbright Eğitim Komisyonu eliyle  hazırlanan ders kitapları ve müfredatta hiç böyle şeyler Türk gençlerine öğretilir mi?! Sonra millî kimliklerini kazanırlar !                               

Dünyanın en büyük Masonlarından olan İngiliz felsefeci Bertrand Russel diyor ki;’’İnsanlar bilgisiz doğar,aptal değil.Eğitimle aptal olurlar.’’ Adam açık açık söylemiş:’’Biz insanları öyle bir eğitiriz ki,aptal olurlar.’’ demiş. Bizi yavaş yavaş,rendeleye rendeleye istedikleri kıvama getirmiş olacaklar ki,anasınıfı ve ilkokul talebelerinin mezuniyet törenlerinde dahi,’’İlim kıyafeti’’ diye çocuklarımıza papaz kıyafeti giydiriyoruz! Evet,o kep ve cübbeler, papaz mekteplerindeki talebelerin ’’Pastör’’lerin kıyafetidir. ’’İlim kıyafeti’’ diye,bula bula bunu mu buldunuz?! Ya da soruyu mu yanlış sordum? ’’İlim kıyafeti’’ diye bize bunu kimler kakaladı?! Ama,aslında gayet te normal...İngiltere Kraliçesinin sarayındaki uşakların kıyafeti olan smokin-frak-papyon bizde kimlerin kıyafetidir?!Devlet adamlarının değil mi? İnanın ki,bunlar kimin eseriyse,bunların sebebi kimler ise,Mübarek Şehidlerimizin  bugüne kadar Coppen’in cenaze marşı ile kaldırılmaları da aynı üst aklın eseridir.Hep söyleriz:’’Şehitler ölmez,neden Ayette Cenab-ı Hak öyle haber veriyor.Onlar,Allah,İslam,bayrak,vatan,namus,istiklal,şeref için can verenlerdir.Peygamberlikten sonra,en yüce,en kıymetli rütbe ve makamdır.’’ Peki,bu aziz insanlara da,bula bula Choppen’in cenaze marşını mı layık gördünüz?! Bizim Besmelelerimiz,Fatihalarımız,bizim Tekbirlerimiz,Salavat-ı Şeriflerimiz yok mu?! Bunlar yetmiyor mu?Daha uygun değil mi?Ne haldeyiz,buyurun bir muhasebe yapın !!!

Mesela,bugüne kadar ortaokul,lise ders kitaplarında Fahrettin Paşa’nın Medine Müdafaasını hiç gördünüz mü? Haklı olarak,’’Kut’ül Amare bize unutturuldu’’ diyenlerin de gözünden Medine Müdafaası herhalde kaçtı.Çöl arslanı lakaplı Fahreddin Paşamız,Medine’yi,sevgili Peygamberimizin Kabr-i Şerif’ini aç ve susuz iki ay İngilizlere karşı müdafaa etti.Kendisi bir Hazret-i Muhammed aşığıdır.’’Ölsek te Ravzanı ruhumuz bekler’’ diyerek,çekirge yiyerek,hiçbir destek alamadan İngilizlere direndi.Bu İman ve kahramanlık destanı,şayet ders kitaplarında yer alsa,gençlerimiz bunları okusa, ’’Millî ve Dinî’’ kimlikleri oluşacaktı. Amerika,hiç buna müsaade eder mi?! Çanakkale Savaşları bile,sadece Anafartalar Zaferine,bir güne sıkıştırılmıştır.İki büyük cephede,8,5 ay süren kara savaşlarındaki zaferlerimizin tümü,ders kitaplarında asla yer almamıştır.Mesela,Nuri Yamut ismi,insanlarımızın çoğu tarafından bilinmez.Ders kitaplarımızda yer almayan Güney Cephesinde,İngiliz ve Fransızlara karşı çarpışan bu kahraman komutan,Gelibolu Kolordu komutanı iken Alçıtepeye gelmiş,birkaç köylüyle beraber binlerce şehidimizin kemik ve künyelerini toplamış,elleriyle kazdığı mezarlara defnetmiştir.İstanbul’daki iki evini satarak,onların parasıyla bu mezarların üstüne bir anıt yaptırmıştır.NURİ YAMUT anıtı ! Daha sonra genelkurmay Başkanlığı da yapmış ve emekli olmuştur. 1960 darbesine karşı çıktığı için,evinde,eşinin yanında akıl almaz hakaret ve küfürlere maruz kalmış,sille,tekme,tokat dövülmüş,ikinci kat merdiveninden aşağı atılmıştır.’’Ne yapıyorsunuz,delirdiniz mi?Ben sizin komutanınızım,Genelkurmay başkanıyım,Mustafa Kemal’in silah arkadaşıyım.Çanakkale gazisiyim.’’ dediyse de dinlememişlerdir.Teğmen Teoman Koman askeri araca bindirip Yassıada’ya götürmüş,bir hafta sonra da cenazesi eşine teslim edilmiştir.Yakın tarihimizin bu kahramanlarını,bu olaylarını ders kitaplarımıza koyamadık.tarihimizi doğru bir şekilde güncelleyemedik.Üstelik bu iğrenç cinayetler,yine Amerika,İngiltere,nato tarafından bize ’’ Demokrasi Bayramı’’ diye yıllarca dayatıldı. İngiltere ve Amerika,Yahudi Baronlar ve Masonlar bizi nasıl taklaya getirmişler değil mi?! Bu kadarla da kalmadı tabii ki! 1960’tan sonra sahte kahramanlar türettiler.Mesela,kendisi de Sabetayist Yahudi olan gazeteci Ahmet Emin Yalman,İzmir’de Yunanlılara ilk kurşunu arkadaşı Hasan Tahsin’in attığını yazdı.Hasan Tahsin kahraman oldu.Oysa ki,gerçek adı Osman Nevres olan Hasan Tahsin de Sabetayist idi.Yunanlılara kurşun attığı filan da yoktu.Yunanlılara ilk kurşunu atanın,saatçi Aziz Efendi,Germencikli İbrahim,Arap Rasim olduğu söylenir.Yarbay Arif Bey’in ilk kurşunu attığını yaveri Aziziyeli Hoşafoğlu Hüseyin anlatır.                                                                 

Nazlı Ilıcak ise,İzmir’in işgalinde,Hükümet Konağından Türk bayrağını Yunanlı subayla birlikte indiren şahsın torunudur,Sabetayisttir.İzmir belediye başkanı Osman Kibar’a ’’Efendim,sizin için dönme yahudi diyorlar,dönme misiniz? ’’ diye sorduklarında, ’’Evet,360 derece döndüm.’’ diye cevap verir.O da Sabetayisttir.Rahmetli Menderes’in müsteşarı,Ahmet Salih Korur sabetayist yahudi idi.Menderes’in asılmasında rolü büyüktür.

Devam edecek.