Müjdeyi Seul’den Verdi

Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte resmi temaslarda bulunmak üzere Güney Kore'ye giden AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, burada Çanakkale projeleriyle ilgili önemli görüşmeler yaptı. 

Başbakan Yıldırım ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı Arda Ermut da Busan'a geldi.  Heyette, üst düzey yetkililer ile milletvekilleri, bazı bürokratlar, iş adamları ve gazeteciler de Kore kafilesinde yer aldı.
Müjdeyi Seul’den Verdi
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Güney Kore ziyaretine ilişkin önemli temasları ve ziyaretleri sosyal medya hesabından sürekli olarak paylaştı. Turan Kore’de seçim bölgesi ve memleketi Çanakkale için yaptığı görüşmeleri de şu sözlerle aktardı; “ Uzun yurtdışı ziyaretlerinin ülkemize çok önemli katkıları olduğu açık. Ancak bir diğer faydası da heyetle olan ilişkilerimizin limitsiz görüşme fırsatıyla beraber şehrimize olumlu yansımaları. Heyetimizdeki Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü ile görüşmelerimiz sonucu Güney Kore Seul’dan talimat vererek Ezine Gıda OSB Yönetiminin talep ettiği kamulaştırma bedelinin ödenmesini sağladı. Yani, özellikle tarımımız için çok önemsediğimiz, 8000 kişinin çalışma imkanı bulacağı Gıda OSB yapımında bir adım daha atılmış oldu. Seul’dan bu müjdeyi veriyor, bakanımıza teşekkür ediyor, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”  

 

PAYLAŞ