Muhalif CHP’liler Kongrenin Kolin’de Yapılmasına Karşı

Uzun süredir hazırlıkları yapılan ve seçimleri almak için Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek ve Serdar Soydan kartelinin geçtiğimiz aylarda delege seçimlerinde rüşvet, tehdit iddialarıyla kamuoyunda yer bulan CHP il başkanlığı kongresinin 7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacağı açıklandı. Kongrenin yapılacağı yerin ise Kolin Otel olduğu açıklandı. Oysa ki kongrenin Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde yapılacağı kararını il yönetimi almış ve karar defterine işlemişti. Fakat Kongrenin Kolin Otelde yapılmasını isteyen belediye ekibi girişimlerde bulundu. Daha önce kongrenin Türkan Saylan’da yapılmasını eleştiren Ömer Faruk Mutan’ın da Kolin Otele kaporasını yatırarak salonu tuttuğu öğrenildi. CHP’nin muhalif kanadı ise kongrenin adeta dayatma ile Kolin Otelde yapılacak olmasına tepki gösterdi.

Peki muhalif kanadın tepkisinin sebebi neydi; Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Şubat ayında vatandaşlarla buluşmak amacıyla Kolin Otel'e gelmişti, Ancak otel yönetimi son anda yapılan sözleşmeyi iptal etmiş ve Akşener’e salon vermeyeceğini açıklamıştı. Akşener'in konuşma yapacağı toplantı salonunun elektriklerinin kesilmesiyle tabiri yerindeyse tam bir "skandala” imza atılmıştı. Akşener'e uygulanan bu tavır, Çanakkale kamuoyundan da tepki almış En sert tepkiyi ise Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan vermişti.

Ülgür Gökhan Kolin Otel’e tepkisini mahcup olduk sözleriyle göstererek şunları söylemişti; ”Maalesef otel idaresi tarafından çok ayıp edildi. Mahcup olduk, ayıp oldu. Türkiye`ye rezil olduk. O idareyi şiddetle kınıyorum. Şu da bir gerçek; inançlı olan insan her şartta gereğini yerine getirir. Elektrikler kesildi megafonla konuştu, cep telefonu ışıkları ile toplantı devam etti. Benim cesaretli ve iradesi güçlü milletim böyle yapar”

7 Ocak’ta yapılacak İl Kongresinin yapılacağı Kolin Otel’i tutan ve kaporasını veren Mutan ise Otele tepkisini; Kolin’in ne olduğunu bilmiyor musunuz? Hiç olmazsa, sorsaydınız, biz size söyleseydik. Daha rahat, daha güvenli, hiç böyle işlere de vermeyen bir zemin de olabilirdi. Benim beldemde, hiç de hoş olmayan, nahoş bir görüntü sergilenmiştir, ben bundan üzüntü duydum

İşte kongrenin Kolin’de yapılmasına tepki gösteren CHP’lilerin yorumları

“Servet Ayrancı; Sosyal kapitalistlerin çok olduğu Ç.kalede emperyalistlerin destekçilerinin oteli yakışır çok isabetli karar vermişsiniz Muhammet sizi kutlarım ve alkışlarım. İkram türünüde değiştirin artık kolinde kongre yapıyorsan pilav olmaz viski çikolata yakışır..

“Muammer Tüzün Arkadaşlar...İl yönetim kurulu toplantısında sosyal tesislerde yapılmasına karar verilmiş ve karar defterine yazılarak imza altına alınmıştı.. Bu noktaya nasıl gelindi şahsen benim haberim yok.Ama görüyorum ki yeni dönemde partimiz partiyi ele geçirenlerin vizyonuna uygun hale getirilecek.Hayırlı uğurlu olsun...Haaa bu arada efendim uygun salon yoktu gibilerinden savunma yapmaya kalkanlar olursa, kendilerine verilecek cevaplarımız karşısında dut yemiş bülbüle dönerler..demedi demeyin”

“Hüseyin Hazal Arden Dalkıran Hak hukuk adelet de gel sen akp savunan yerde il kongresi yap nerde kaldi emekcilik nerde kaldi halkçılık. Bunlar sosyete CHP abi hikayeler anlatmasinlar bize”

‪”Mustafa Cebe‪ Ayı havuzdan karşılar parayı niye bu kadar uzatıyorsunuz ki 100 TL’ye kendini satanlara kıyak geçmiş”

 

PAYLAŞ