MÜBAREK OLSUN!

MÜBAREK OLSUN!

04/06/2016

Anne karnındaki bebeğe dense ki;’’ Sen , şimdi anne karnında,suyun içindesin.Annenden besleniyorsun.Burada 9 ay kaldıktan sonra,dünyaya geleceksin. Orada kuşlar, ağaçlar, nehirler,şehirler, dağlar, bulutlar var. Yağmurlar,karlar,büyük büyük insanlar var.Çeşitli yiyecekler,içecekler var.İnsanlar orada 60-70 yıl kadar yaşıyorlar.’’Anne karnındaki çocuk bunlardan birşey anlayabilir mi?! Bu tarif edilenleri idrak edip,nasıl,nice olduklarını kavrayabilir mi? Ama,hepimiz bu şekilde dünyaya geldik!Daha sonra dünyayı tanıdık.9 ay yaşadığımız,annemizin karnı,bizim önceki dünyamızdı.İşte,dünya hayatı da,Ahiret hayatına göre,anne karnı gibidir.Dünyada gördüklerimiz,öğrendiklerimiz,düşündüklerimizle,Ahiret hayatının hakikatini,nasıl,nice olduğunu,nimetlerin aslını,Cennet ve Cehennemi anlamamız mümkün değildir.Akıl,tek başına bunda âcizdir.

Bundan dolayı İMAN,Hz. Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) tarafından bildirilen,söylenen her şeye tam ve eksiksiz inanmak,teslim olmaktır.İMAN, O söylediği için inanmaktır.O’nun söylediklerine,O’na inanmaktır.Kur’an-ı Kerimin muhatabı odur.Kur’an-ı Kerimi hiç eksiksiz,kusursuz,tam olarak anlayan,anlatan,yaşayan,yaşatan,öğreten O’dur.İslam ahkâmını,ahlakını,ibadetleri,Cennet ve Cehennemi bilen,gören,tarif eden Hz. Resulullah’tır.Bize düşen tam inanmak ve teslim olmaktır.Yoksa,onların hakikatını anlamak,idrak etmek haddimize değildir. Çünkü,anne karnındaki bebek,dünya hayatına göre,ne durumdaysa,biz de Ahiret hayatına göre anne karnındaki bebek gibiyiz. 5 duyuı organı ile,bu akıl,bu zeka ile,dünya şartlarında Allahü Tealayı tanımak,zâtını anlayabilmek de mümkün değildir.Gözümüz,kulağımız,aklımız sınırlı,kısıtlıdır. Hz. Ali radyallahü anh,’’Allahın zatı hakkında ne düşünürseniz,O düşündüğünüz değildir.’’ buyurmuştur.Alim ve Evliyanın en büyükleri olan Silsile-i Âliyye büyükleri ise,’’Allah,veranın verasında,veraların verasındadır.Ne ki ,O sanırsınız,O,bundan münezzehtir.’’ buyurmuşlardır. Kısacası: ’’ Allahı tanımak,anlamak demek,dünya şartlarında,bu halimizle O’nu anlamanın,tanımanın mümkün olmadığını anlamak demektir.’’  Bize ne mutlu ki,Hz. Muhammed Efendimizi göremeden inandık,iman ettik,sevdik,teslim olduk,Elhamdülillah.Onun bildirdiği,getirdiği,söylediği her şeye iman ettik,kabul ettik,Elhamdülillah.

Ramazan ayı,Kur’an-ı Kerim ayıdır.Rahmet ve bereket ayıdır.Af ve mağfiret ayıdır.Çünkü,alemlerin Rabbi olan Allahü teala böyle emretmiştir. Kur’an-ı Kerimde ’’Ey mü’minler,sizden öncekilere farz kılındığı gibi,sizin üzerinize de oruç farz kılındı.Gerek ki,oruç sayesinde fenalıklardan korunasınız.’’ buyurulmuştur. Hz. Peygamber Efendimiz de’’ Bir kimse,Ramazan orucunun farz olduğunu bilir,vazife bilir,orucun sevabını Allahü tealadan beklerse,geçmiş günahları affolur.’’ müjdesini veriyor. Herşey ne kadar açık ve net !

Bundan dolayı,bu mübarek günlerde,televizyon ekranlarını maddi menfaat kapısı haline getiren sahte ,çakma din alimlerinden uzak durunuz.Siz siz olun,’’tek kaynak Kur’andır’’ diyerek,bir ayet okuyup 2 saat konuşan,kendisini İslam Alimi sanan,İman hırsızı,yol kesici,şarlatan İlahiyatçılardan uzak durun.Onların anlattıkları her şey,daha önceki Alimler tarafından eksiksizce anlatılmış ve yazılmıştır,emin olunuz.Hz. Peygamber (Aleyhisselam) Eshab-ı Kiram’a der ki;’’Ahir zamanda öyle kötü din adamları çıkacak ki,insanları cehenneme çağıracaklar.’’ Eshab-ı Kiram,dehşet ve merakla sorarlar: ’’Ya Resulallah,bu kötü din adamları,hangi kitaptan okuyup insanları cehenneme çağıracaklar?’’ Resul-i Ekrem Efendimiz ’’Kur’an-ı kerimden’’ der. Günümüz ilim ve edep fukarası İlahiyatçıları,kendi görüşlerini,kendi fikirlerini,kendi zanlarını ’’ İslam Dini’’ diye anlatıp,kendilerinden önceki binlerce gerçek İslam Alimini küçümsüyorlar.Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerini inkara kadar gidiyorlar. Oysa ki,İslamiyyet,nakil dinidir.Zaten,tüm hükümleri de açık ve nettir.Önemli olan,bizim İslamiyyete uymamızdır.İslamiyyeti kendimize ve günümüze uydurmaya çalışmak ise sapıklık ve sapkınlıktır. İşte bunun için,’’Bana göre şöyle,bana göre böyle diyenlerden,gönlüme böyle geldi ki,kafama böyle esti ki diyenlerden,İslam düşüncesi,İslam felsefesi,İslamın görüşü diyenlerden’’ uzak durunuz. Allahü teala,tüm Müslümanları,bu bozuk itikadlı,sapık,cahil din adamlarının şerrinden muhafaza etsin Mübarek Ramazan ayı,bu sapık tipler için oldukça elverişli,bereketli bir aydır,maalesef. 11 ay İslam düşmanlığı yapan bazı TV kanalları,bir ay boyunca,güya dînî program yapıp,insanların itikadlarını,ibadetlerini bozuyor,kafalarını karıştırıyorlar. Bunun yerine ,insanlarımız Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye  gibi,gerçek İslam Alimi tarafından hazırlanmış,güzel bir İlmihal kitabını okusalar,İslam ahkam ve ahlakını doğruca,güzelce öğrenecekler!

Allahü teala,hepimize bu rahmet ayının feyz ve bereketinden istifade etmeyi nasip ve ihsan etsin. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun.

Bizden söylemesi !