Midilliye’ Nasıl Gidilecek, Ücretler Ne Kadar?

Çanakkale turizmine büyük katkı sağlayacak Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli seferleri başladı.

GESTAŞ-Dentur Avrasya işbirliğinde gerçekleşen Midilli seferlerinin ilki 1 Haziran Cuma gerçekleşti. Küçükkuyu'dan Midilli'nin Petra Limanı'na yapılacak seferler, haftanın her günü gerçekleşecek. Küçükkuyu’dan Midilli’ye seyir  1 saat 50 dakika sürecek. Midilli seferine bilet almış yolcular için Çanakkale'den Küçükkuyu Feribot İskelesi'ne ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Midilli'den dönen yolcular da Çanakkale'ye ücretsiz otobüs seferleriyle taşınacak.
SEFER SAATLERİ
Haftanın 7 günü seferler kapsamında 1 Haziran’da 11 Haziran’a kadar Küçükkuyu’dan saat 08:30’da kalkacak olan feribot aynı dün 17:30’da Midilli’den dönüş yapacak. 11 Haziran’dan sonra ise her gün Küçükkuyu ve Midilli’den 08:30 ile 17:30’da karşılıklı seferler olacak.
SEFER ve VİZE ÜCRETLERİ
Küçükkuyu-Midilli arasındaki seferler için ücretler ise tek yön bilet ücreti 20 Euro, gidiş-dönüş bilet ücreti ise 30 Euro olarak belirlendi. 6-12 yaş yolcular için ise biletler yüzde 50 indirimli satışa sunulacak. Ayrıca 0-6 yaş için 3 Euro (Gümrük vergisi), Şengen vizesi  140 Euro, Kapı vizesi ise 55 Euro şeklinde bildirildi.

PAYLAŞ