Mahkeme Tüm Hesaplarını Bozdu…!

Mahkeme Tüm Hesaplarını Bozdu…!

17/12/2016

HDPnin ve Ülgür Gökhanın açık destek verdiği Saim Yavuz yönetimindeki Kent Konseyi bir zihniyetin, ideolojinin adeta arka bahçesi gibi sadece belli bir kesime hitap ediyor. Aldığı kararlar, verdiği mesajlar hep bir yerlerle bağlantılı, CHPden ayrı politikalar izleyen Ülgür Gökhanın ne zaman başı sıkışsa oracıkta ellerinde pankartla hemen yanı başında bitiveriyorlar. Yani görevlerini bugüne kadar çok iyi yaptılar. Ülgür Gökhanın paralı askeri pozisyonunda, emir eli gibi çalışan Saim Yavuz ve avenelerinin tezgahları ise 17 Aralıkta yapmayı planladıkları seçim öncesi fena şekilde bozuldu. Katılımcı demokrasi ve sandığın kutsallığından her zaman dem vuran, bu çakma demokratlar aldıkları anti demokratik bir kararla oy kullanma hakkı olan 400 derneğin sadece 63 tanesine bu hakkı tanıyacaklardı, gerekçesi ise efendim iki genel kurula katılmadıkları içindi, mahkeme bu anti demokratik kararı iptal ederek adeta bir çete gibi çalışan elitist gruba dur dedi.  Bu karar karşısında, konsey yürütme kurulu seçimi ileri bir tarihe ertelediler ve kirli çamaşırlarını temizlemeye başladılar bunu ben demiyorum, sosyal medyada bunları adeta yaylım ateşine tutan Akıncı diyor; diyor ki, bunlar şimdi bütün kirli işlerini temize çekmeye, kirli hesaplarını kapatmaya çalışacaklar….

Sonuç, kendine demokrat bu kesimin demokrasi anlayışını görmüş olduk. Buna benzer durumları Ülgür Gökhanın gidişinde de göreceğiz, Gökhanın gidişi biraz daha sancılı olacak. Çünkü belediye içinde, Çanakkale halkına değil de, sadece efendilerine hizmet edenlerin sayısı bir hayli fazla…. Bu kişilere şimdiden tavsiye ediyorum. Aldığınız kararlar, imza attığınız evraklara ve tavrınıza iyi bakın çünkü efendiniz, benim imzam yok diyerek kendisini temize çekmeye çalışacaktır… Tıpkı ağır cezada halen daha yargılaması devam eden su ve şehir içi otobüs davalarında olduğu gibi…

Bir hatırlatma: Çanakkale belediyesinin bir akaryakıt istasyonu olmasına rağmen belediye otobüsleri yakıtlarını belediyeye ait olan istasyondan değil de Ülgür Gökhanın şahsına ait olan istasyondan almak zorunda kaldılar ta ki mesele mahkemelik olana kadar. Zorunda kaldılar, çünkü eğer almazlarsa başlarına ne geleceği mahkeme dosyasına yansıyan tapelerde yazıyordu…. Hattını iptal ederiz, verimsiz hatta çalışırsın, ceza yersin…!

Belediye Başkanı Ev Hediye Etti

Gökçeadada kısıtlı imkan ve bütçesiyle elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan bir başkan, piyasası 200 bin lira olan evleri 60-80 bin liraya yani yarı fiyatının da altına mal ederek dar gelirli vatandaşlara adeta hediye etti. Daha öncede imece usulü bir yol çalışması yapmıştı. Derdi olanın, iş yapmak isteyenin örnek alacağı  MHPli Ünal Çetin başkanı tebrik ediyorum, helal olsun başkan...

Mutan İstediğini Aldı, Peki Vatandaş da Alacak mı?

Kepez belediye başkanı Ömer Faruk Mutan mücadelesi bir adam. Malum hastane yolu konusunda “siyaset” yaparak “istediğimi elde ettim” dedi. Yol için belediyenin parası yok dedi, kasasında 5 milyonu çıktı…Ama onun tamamını harcarsam olmaz, vekiller destek olun dedi, hatta 3 aya bitirilmesi gereken yol için 2017 sonunda hatta 2018e kalır diyerek blöf yaptı. Yol için, Ankaraya gitti ama Kepez kapalı Pazar yeri ve sosyal alan için gerekli krediyi bulduk, Allah AK Parti Grup başkan vekili Bülent Turandan razı olsun dedi. Yol konusunda ne yapacağını henüz bilmiyoruz, “istediğimi elde ettim” dediğine göre bir şekilde mesele halloldu. Lakin o bölgede oturanlar da istediklerini elde etmek istiyorlar, neredeyse milyon liralara satılan ve binlerce insanın yaşadığı bölgede yollar berbat köy yolu gibi diyeceğim ama sağolsun hükümet köy yollarını bile otoban yaptı diyemiyorum o yüzden yine Kepez ile kıyaslayayım.. Herkes şikayetçi, yolu yapın diyenlere, altyapı bitsin öyle denilerek bahane üretiliyor, en azından iki şeritli olan bu geniş yolların bir şeridinin yapılması bekleniyor. Altyapı gibi unsurlar beklenirse şehrin bu yeni yerleşim merkezinde en az iki yıl daha bu şekilde ızdırap çekilecek.  Aslında Mutan ne eder eder bir şekilde o bölgede oturanları mağdur etmezdi de, önümüzdeki dönemde belediye başkan adayı olmayacağını, bugünden ilan ettiği için mi çok dert etmiyor böylesi küçük bir meseleyi? Konuştuğumuz yol meselesi bez yüz metrelik bir yol…! Yani oradaki inşaat firmalarıyla birlikte hareket edilerek, bir akıl ortaya konsa sorun yine çözülür ama…!