Kepez’i İlçeye Dönüştürme Ateşine Odun Atmaya Gerek Yok, Alev Bacayı Sarmıştır

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Kepez’e hizmet etme noktasında projelerini hiçbir kıskançlık içine girmeden şeffaf biçimde kamuoyu ile paylaştıklarının altını çizerek; “Bunun üzerine bizde Ak Parti Teşkilatımızla birlikte sahaya indik. Kepez İlçe olursa ne kazanır, onları anlattık. İhtiyaçların daha derli toplu karşılanması noktasında İlçe olmanın önemini fark ettirdik. Slogan belirlemek için onca zamanı popülist politika yapmaya harcamadık. Kampanyalara ihtiyaç duymadık çünkü bizim için esas olan Kepez halkının sözü yeterlidir. Biz Kepezli hemşerilerimize güveniyoruz. ‘Evet Kepez İlçe olsun’ demişse , Ak Parti olarak o söz bizde taahhüt kabul edilir. Ak Parti Kepez Belediye Meclis üyelerimizle birlikte koşulsuz ‘Kepez İlçeye dönüştürülsün’ dedik. Bütün bunları Kepez’imizin adına yakışır Barış iklimine koruyarak gerçekleştirdik. Vitesi hep yükselttik, geriye atmadık, atmayacağız.” açıklamasında bulundu. Altınok’un bu açıklamaları geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyen Kepez Belediye Başkanın Ömer Faruk Mutan’a adeta cevap niteliğindeydi.

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

   “Kepez’i İlçeye Dönüştürme Ateşine Odun Atmaya Gerek Yok, Alev Bacayı Sarmıştır”

Toplum yararına güzel işler hayal etmekle başlar. Hayal edeceksin, büyük düşüneceksin, düşünce anlamında fikir geliştireceksin, pratikte yaşama geçireceksin.

Göreve geldiğimizde ‘Kepez için büyük hayallerimiz var’ demiştik. Kepez’in gelişip daha güzel hale dönüşmesi için düş kurduk. Düşlerimizi zaman, zaman Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan, Milletvekilimiz Sayın Ayhan Gider,İl başkanımız ve partimizin yetkili organlarıyla sürekli istişare içinde olup fikir geliştirdik.  Kepez’e hizmet etme noktasında projelerimizi hiçbir kıskançlık içine girmeden şeffaf biçimde kamuoyu ile paylaştık.

Kepez’in ihtiyaçlarını karşılamada (SUKAP projesine hibe kredi. Çay yatağının iyileştirilmesi v.b) yerel yönetimi ötekileştirmeden, sadece Kepezli vatandaşlarımızın derdi bizimde derdimiz anlayışıyla  çözüm üretmeye çalıştık, çalışıyoruz.

Bireysel azmi ve çalışma başarısıyla Çanakkale’nin siyasi itibar çıtasını Başkentimizde, Ankara’da, Ak Parti Hükümetlerimizde zirveye çıkaran Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan milletvekilimiz dedi ki “Kepez’de halk, Kepezli aktörler, eğer istiyorlarsa Kepez’imizi İlçe yapalım.”

Kepez’de ikamet eden 7’den 70’şe, emeklisi genci, ev hanımı çalışanı, işçisi, memuru, yerel yönetimi, sivil toplumu, herkesin aklına Kepez’i İlçeye dönüştürme hayalini düştü.

Bunun üzerine bizde Ak Parti Teşkilatımızla birlikte sahaya indik. Kepez İlçe olursa ne kazanır, onları anlattık. İhtiyaçların daha derli toplu karşılanması noktasında İlçe olmanın önemini fark ettirdik.  Slogan belirlemek için onca zamanı popülist politika yapmaya harcamadık. Kampanyalara ihtiyaç duymadık çünkü bizim için esas olan Kepez halkının sözü yeterlidir. Biz Kepezli hemşerilerimize güveniyoruz. ‘Evet Kepez İlçe olsun’ demişse , Ak Parti olarak o söz bizde taahhüt kabul edilir. Ak Parti Kepez Belediye Meclis üyelerimizle birlikte koşulsuz ‘Kepez İlçe’ye dönüştürülsün’ dedik.

Bütün bunları Kepez’imizin adına yakışır Barış iklimine koruyarak gerçekleştirdik. Vitesi hep yükselttik, geriye atmadık, atmayacağız.

Çalışmalarımızda Kepez’in İlçe sınırlarını belirlerken ‘Kepezli ne diyor,ne istiyor’ sorusundan hareketle  birlikte, katılımcı anlayışı hakim kılıyoruz.

Gelinen süreci bilmeyenlere hatırlatayım; Kepez’in İlçeye dönüşmesi yönünde yakılan ateş çoktan harladı ,alev kolay beri de sönmez. Müjdeyi pek yakında yaşayarak alacağız.

Sadece şu kadarını belirteyim; birileri konuşur, Ak Parti yapar. Farkımızda zaten icraat. Bağcı dövmek değil.

Kepez’in İlçe olmasıyla ilgili topoğrafik harita, yüzölçümü, sosyal ihtiyaçlar, yönetsel farklılık gibi birçok teknik bilgi ilgili makamlara tarafımızdan ulaştırılmıştır. Sonuç olarak harita mühendisliğine soyunmaya , figüran oyunculuğa gerek yoktur.

Hep söylüyoruz; Kepez’i siyasi kavgaların içine çekmeyin. Çanakkale Belediye Meclisinde yaşanan Ak Partili bir bayan meclis üyemizin ‘belediye imkanlarıyla CHP’nin delege seçimi yaptığı ‘ iddialarını görev alanında olduğu için sormasıyla yaşanan gerginlik, sözü kesilerek mikrofonunun kapatılması, konuşma ve soru hakkının antidemokratik bir şekilde, faşizanca elinden alınması olayında tüm Türkiye’nin önünde zor duruma düşen CHP’li başkanın imajını düzeltme adına yürütülmek istenen algı ve destek söylemleri Kepez’imize bir şey katmaz.

Kaldı ki, o talihsiz olaya Ak Parti Genel Başkanı olarak Cumhurbaşkanımızın gösterdiği tepki ,kadın haklarına ve seçilmiş bir insana sahip çıkması gayet doğal, demokratik haktır.

Sağa, sola yeşil ışık yakmaya da gerek yok. Unutulmasın ki; çizgilerinde yalpalayan siyasi mevtalar tarihin derinliklerinde gömülüdür.

Sonuç itibarıyla; Ak Parti Kepez Belde Teşkilatı olarak  Kepez’i İlçeye dönüştürmek için kararlılığız. Çıktığımız bu kutlu yolda en büyük desteği Kepezli hemşerilerimizden alıyoruz. Vitesi geriye atmak yok daima ileri…

Kepez halkının verdiği ‘Kepez İlçe olsun’ sözü gücümüze güç katmaktadır.

 Mutan Ne Demişti?

 “BU İŞ OLACAK, LAMI CİMİ YOK”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan açıklamasında, “İlçe olmak istiyoruz. İlçe olmak isteğimizi bütün meclis üyelerimizin vermiş olduğu imzalı onayla kamuoyu ile paylaştık. Yaklaşık üç hafta oldu. Geçen hafta itibari ile bir imza kampanyası ile yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 17–18 noktada sabit imza kampanyası devam ediyor. Bu hafta da yine süreçle alakalı belli irtibat noktalarımızda ilçe olmamızla ilgili hazırlanan sloganlardan seçmiş olduğumuz 30’a yakınını pankart haline getirdik ve beldemizin birçok yerine astık. İmza kampanyası ve pankartlarla bu sürece destek veriyoruz. Bir takım duyumlar alıyoruz. Ne kadar doğru bilemiyoruz. Bütün siyasal partiler desteklerini belirttiler. Doğru olmayan şeyler üzerinden bir şeyler söylemek ne kadar doğru onu da bilemiyoruz. Söz ağızdan bir defa çıktı. Hatta biz bunu slogana döndürdük. Bu iş olacak. Lamı cimi yok. Büyükşehir olursak. biz mahalle olmak istemiyoruz. Bütün Türkiye genellemesi yapıldığında 81 ilin tamamının bütünşehir olacağı, bu konudaki nüfus parametresinin 301 bine ineceği şeklinde söylemler gündemde. Bu şekilde konuşuluyor. Olur mu? Olacak gibi görünüyor. Herkes yol haritasını bundan yola çıkarak hazırlayacak gibi görünüyor. Bu süreçle alakalı Kepez’in de ilçe olmasına yönelik çabaları, nihayetine ererse, çok değil yılbaşına kadar bu iş toparlanmalı gibi geliyor. Eğer Büyükşehir olacaksa da 30 Mart 2018 yılına kadar bu yasanın onanması gerekiyor. Eğer bir 3 ay daha uzatılırsa OHAL KHK ile o olabiliyor. Yaptılar biliyorsunuz. Kepez neden olmasın? Olursa iyi mi olur? Bence çok iyi olur. Temsil noktasında mahalle olmasından, ilçe olması daha iyi olur. Vatandaşlarda da ağırlıklı olarak ilçe olmamızdan yana bir hava var. Biz de onu ateşlenen fitiline odun kömür taşıyacağız. O ateş sönmesin ilçe olalım diye bir çabanın içindeyiz” ifadelerini kullandı.  

“KEPEZ HARİTASINI ÇIKARTMIŞLAR”

Birilerinin Kepez’in haritasını çıkardıklarını ve o haritanın kendi eline de ulaştığını kaydeden Mutan “ Bunu çizenlere Sarıçay’dan itibaren alın diyorum. Bence bu çalışma Kepez’de şu son beş seçimde kim, kaç oy almış? Birileri yarın burayı bölersek alır mıyız, mantığında mı? O yüzden Sarıçay’dan alın diyorum. Onlar çalışıyor, ama biz de boş durmuyoruz, Sarıçay’dan alınırsa ne olur? Adliye, Havaalanı bize gelir. Havaalanı bize gelirse ilk iş onu oradan kaldırmak olur. O alan bu kentin başına bela, daha uygun bir sürü yer var” dedi. 

PAYLAŞ