Kepez Çanakkalemizin En Gözde İlçesi Olmaya Adaydır

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın Kepez’in 25 bin nüfusuyla ilçe olmayı hakeden bir yer olduğunu söylemesi ve yerel dinamiklerin meseleye sahip çıkarak konuyu Ankara’ya getirdiklerinde, destek olacaklarını söylemesi üzerine Kepez’in ilçe olması yönünde önemli bir kamuoyu oluştu. CHP’li Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’un Kepez’in ilçe olması yönündeki açıklamalarının arından AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’dan da Kepez’in ilçe olması yönünde açıklamalar geldi. Kepez’de yaşadığını söyleyen Karadağ, Kepez’in mevcut potansiyeliyle Çanakkale’nin en gözde ilçesi olmaya aday olduğunu söyledi.

Kepez'e Çok Sayıda Artı Getirecektir

Karadağ yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Kentimizin gözbebeği Kepez'imizin ilçe olmasını Grup başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan Kepez Belde Gençlik Kolları Kongresinde dile getirdi. Bu öneri Çanakkale ve Kepez kamuoyunda geniş yankı bulmakla birlikte çok olumlu tepkiler de aldı. İdari birim olarak ilçe olmak, elbette belde imkanlarından öte Kepeze çok sayıda artı getirecektir. Tabi bu kararın alınması için geniş bir mutabakat gerekiyor ve Kepezimizde de bu mutabakat sağlanmış gözüküyor” dedi.

AK Parti Olarak Gereken Desteği Vermeye Hazırız Ve Veriyoruz

Elbette bu kararda Kepez’de yaşayan kentlilerimizin etkisi de büyük rol oynayacak. Kepez Belde sakinlerinin de sıcak baktığı konu ile alakalı olarak bizler AK Parti olarak gereken desteği vermeye hazırız ve veriyoruz. Hatta bu yönde konu ile alakalı kepez beldemizde bir de imza kampanyası başlatıldı.

Kepez Çanakkalemizin En Gözde İlçesi Olmaya Adaydır

Karadağ açıklamasının devamında; Bugün Kepezimizin ilçe olması önerisinin temelinde kamu daireleri ile sahil şeridi ile ve nüfus yoğunluğu ile adeta bir merkez haline gelmesi önemli bir etkendir. Bugün 11 okulu, SGK Binası, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Huzurevi, Yeni Devlet Hastanesi, Kepez Limanı, Esnafı, 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar otel seçenekleri ve çalışanları ile adeta belde sınırlarını çoktan geride bırakmış bir belde durumundadır. Ve Kepezimizin ilçe olması durumunda coğrafi olarak yaklaşık 20’ye yakın köyü ve mevcut 3 mahallesi ile Çanakkale’mizin en gözde ilçesi olmaya adaydır”  dedi.

Kepez’de İkamet Eden Bir Vatandaş Sıfatımla Destekliyorum

Ben de Kepez’de ikamet eden bir Çanakkaleli olarak beldemizin merkezi hükümetimizin hizmetlerinden daha etkin yararlanması hususunda ilçe olma yönünde atılacak her adımı hem İktidar partisi il başkanı sıfatımla hem de Kepez’de ikamet eden bir vatandaş sıfatımla destekliyorum. Kepezimiz 23.000'i aşan nüfusu ile ilçe olmayı aslında çoktan hak etmiş bir beldemizdir, Çanakkale merkeze olan coğrafi yakınlığından dolayı ilçe olma önerisi şu zamana kadar gündeme gelmemiş ve konu Grup Başkanvekilimizin önerisi ile gündeme gelmiştir. Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan’ın, Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider’in de desteğiyle oluşacak bir konsorsiyum ile biz Türkiye'nin en büyük beldesi Kepez'imizin Türkiye'nin en özel ilçesi olacağına inanıyor ve bu yönde atılacak her adımı destekliyoruz.

 

PAYLAŞ