Kardeşlik Dediğin Böyle Olur

Kardeşlik Dediğin Böyle Olur

16/04/2016

Çanakkalede yaşayıp da 50 yaşını aşmış halen daha Çanakkale Şehitlikleri  ziyaret etmemiş, etme fırsatı bulamamış binlerce vatandaşımız var. Çanakkalede yaşayıp da on binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale muhaberelerinde kimleler savaştığımızı bilmeyen on binlerce vatandaşımız var. Ülkede ise Çanakkalenin önemini bilmeyen milyonlarca insanımız var evet bu sorundur, bu ayıbımızdır.  Umut veren ise Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat girişimleriyle başlatılan ve şehitlerimize ziyaretlerin teşvik edilmesi meselesidir. Bu kapsamda Çanakkale yeni kardeşliklere imza atmakta ve yüz binlerce öğrenci Çanakkaleyi ziyaret etmek ve Çanakkale ruhunu yaşamaktadır. AK Parti Grup Balkan Vekili Bülent Turanın girişimleriyle başlatılan kardeşlik protokolleri ayrı bir anlam ifade etmekte ve aziz şehitlerimizin hatırasına sahip çıkılmaktadır. Allah bu işi başlatanlardan, devam ettirenlerden, yolunu açanlardan bin kere razı olsun. Bize lazım olan Çanakkale ruhudur.

Türkiye genelinde bu denli anlamlı kardeşlik köprüleri kurarken,  PKK terör örgütüne yardım ettiği için tutuklanan Diyarbakırın Sur ilçe belediye başkanı ile imzaladığı protokolü tüm baskılara rağmen iptal etmeyen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhanı da tarih yazacaktır. Başkan bu hatadan dönebilir HDPli Sur Belediyesiyle ve Belediye Başkanıyla kardeş olmadıklarını oranın halkıyla kardeş olduklarını iddia etmektedir. Bu sorunun çözümü basittir, protokolü iptal et senin orada CHP teşkilatın yok mu illa bir kardeşlik edeceksen onlarla imzala protokolü ve oradaki çocuklarımızı tıpkı Gaziantep Şahinbey örneğinde olduğu gibi şehitliklere ziyarete getir.

Ayrıca bahsetmeden geçemeyeceğim, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü birçok sosyal projeye imza atıyor ama bugüne kadar ki en anlamlı projesi “4ler Ziyarette Şehitler Hep Yürekte Projesi” diyebilirim. Bu projeyle ilkokul 4.sınıf öğrencileri kendi paralarıyla, rehber eşliğinde şehitlikleri geziyor. Gemi parasını cebinden veriyor, öğlen yemeği parasını cebinden veriyor yani hazır bulmuyor